Mitsubishi Yeni Suv Eclipse Cross Özellikleri ve Fiyatı

Mitsubishi Yeni Suv Eclipse Cross İncelemesi

Mitsubishi, Mart ayı içerisinde SUV Segmentine Eclipse Cross’u katmıştı. İsviçre’de Cenevre’de organize edilen 87.Cenevre Uluslararası Motor Showunda sergilendi. Şimdi ise, sizler için Yeni Suv Eclipse Cross’un özelliklerini ve fiyatını paylaşacağız.

Markanın 2015 yılında tanıttığı konsept hibrit modeli XR-PHEV’in tasarımı üzerine şekillendirdiği Eclipse Cross, ASX’in çok daha sportif ve büyük ebatlara sahiptir. Öte yandan, Eclipse SUV ile birlikte Mitsubishi’nin değişen tasarımına şahit oluyoruz. Modelin ebatlarına baktığımız zaman 4,405 milimetre uzunluğa, 1,805 milimetre genişliğe ve 1,685 milimetre yüksekliğe sahip olduğunu görüyoruz. Bu da Eclipse Cross’un ASX’ten; 110 milimetre daha uzun, 35 milimetre daha geniş ve 60 milimetre daha yüksek olduğu anlamına geliyor. Markanın artık bir karakter oluşturduğu ön ızgarası, oldukça keskin hatları ve LED gündüz farları ön taraftan Eclipse Cross’un oldukça dikkat çekici görünmesini sağlıyor. Arka tarafa geçtiğimizde yine XR-PHEV’den gelen ışıklandırma tasarımını görüyoruz. Arka spoyler’ı boydan boya saran stop lamba tasarımı Honda’nın bir dönem Civic hatchback için kullandığı tasarımla benzerlik gösteriyor.

OKU ►  TEİ ''Tusaş Engine Industries'' Şirket Profili
OKU ►  2029 yılında dev asteroid Apophis, Dünyaya yakın mesafelerden korkutucu geçişler yapacak

Mitsubishi Yeni Suv Eclipse Cross İncelemesi

Merkezde kokpitin dışarısına entegre edilen multimedya ekranıyla birlikte araç dahilinde sunulan donanımların ve anlık göstergelerin yer aldığı head-up display ilk dikkatimizi çeken parçalar arasındadır. Mitsubishi Eclipse Cross’un sürücüye yardımcı destek sistemlerinde yeniliklerle birlikte beklenen özellikler de gözümüze çarpıyor. Dört tekerlekten çekiş altyapısı elektronik olarak yeniden geliştirilen Eclipse Cross’ta, Lancer EVO’da da yer verilen sürekli süper dört çeker kontrolüne yer veriliyor. Mitsubishi, Eclipse Cross’un kaputunun altında yeni 1.5 litrelik direkt enjeksiyonlu turbo benzinli ve 2.2 litrelik turbo dizel motor seçeneklerine yer veriyor. Gelelim otomobilin fiyatına… Mitsubishi Eclipse Cross, 90.250 TL’dan başlayıp 120.00 TL aralığında satılıyor.

Mitsubishi Yeni Suv Eclipse Cross İncelemesi

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox