Neverware’in Cloud Ready yazılımı ile Office bir yolla daha okullarda

Neverware’in Cloud Ready yazılımı ile Office bir yolla daha okullarda

Neverware, Cloud Ready yazılımı ile kendisine bir isim yaptı. Bu yazılım basitçe, eski PC veya Mac’leri bir Chromebook’a dönüştürüyor. Bu işlem iyice yaşlanmış olan bilgisayarlara, yeni bir hayat veriyor fakat aynı zamanda, tamamen Google’ın çevrimiçi hizmetlerine bağlı olarak çalışıyor. Şimdi ise şirket, Cloud Ready’nin okullar için olan yeni sürümünde, Microsoft’un Office 365 programını da içeriyor. İlk başta çok önemli gözükmese de, Microsoft’un yazılımları ile sürekli içli dışlı olan okullar veya diğer kurumlarda, kullanışlı olabilir.

Hala temelinde sadece bir Chrome OS olmasına rağmen, Cloud Ready’nin bu yeni versiyonu, Google Drive yerine One Drive ile bağlantılı olacak. Benzer bir şekilde, Word, Excel, Powerpoint gibi Microsoft yazılımlarının, online sürümleri de kullanılabilecek. Cloud Ready’nin orijinal sürümünde olan, Office 365’in çevrimiçi uygulamalarını kullanmamak için, hiçbir sebep yok. Bu eklenti öğretmenler, öğrenciler ve yöneticiler için biraz daha kolaylık sağlayabilir.

OKU ►  Office artık MacBook Pro’nun dokunmatik barını destekleyecek

Fiyatı çok uygun

Bir diğer artısı ise Cloud Ready’nin Office 365 versiyonu, öğrenci başına yıllık sadece 1$ (cihaz başına 15$) tutmaktadır. Bu durum nakit sıkıntısı olan okul bölgelerinde, çok kullanışlı olacaktır. Neverware, kendi OS sürümünü geliştirmek için Microsoft ile beraber çalışıyor, bu durum genç bir yazılım şirketine güvenmekten korkan, Bilgi İşlem departmanlarını rahatlatacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here