Nintendo Switch’in 3. parti oyunları birbirinden pahalı

Date:

Konsol sahipleri yüksek fiyatlardan şikayetçi

Minecraft: Story Mode – The Complete Advenuture Nintendo Switch’e haziran ayında çıkacağı zaman $39,99’lık bir fiyata sahip olacak. Bu fiyat Platstation 4, Xbox One ve Wii U’dan $10 daha yüksek bir bedel. Oyunun Switch’teki yüksek fiyatı konsol sahiplerini kaygılandırmaya başladı.

Minecraft: Story Mode önümüzdeki haziran ayının 27’sinde, diğer platformlardan sekiz ay sonra Switch’e çıkacak. (Oyunun ilk bölümü 2015 yılının Ekim ayında çıkmıştı.) Buna rağmen oyun herhangi bir ekstra ya da özel içeriğe sahip olmayacak. Bu durumda oyunun Switch versiyonu hem diğer platformlarla aynı içeriğe sahip olacak hem de diğerlerinden daha pahalı olacak.

Bu durum sadece Minecraft: Story Mode için de geçerli değil. Switch platformuna çıkan birçok 3. parti oyun diğer platformlardan daha yüksek fiyatlara satılıyor. Bağımsız yapım Rime bunun ilk dikkat çeken örneği olmuştu. Zira yapımcılığını Tequila Works’ün üstlendiği oyun Switch platformuna $39,99’a çıkacak.

Tequila Works’den gelen Twitter mesajında, “Oyun, geliştirme ve pazar masraflarından ötürü her platformda farklı fiyatlarda olabilir” dedi. Bu tweet’e oyunculardan tepki geldi. Tepki veren oyuncular geliştirici firmaya “oyundan yüksek satış bekleme” şeklinde tweetler gönderdi.

[irp posts=”11842″ name=”Titanfall 2’ye ücretsiz içerikler geliyor”]

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...