Nintendo Switch

Beklenen verimi sağlamıyor

Cihaz arkası destek çubukları kullanım kolaylığı sağladıkları için oldukça kullanışlıdırlar. Tablet ya da telefonların arkasında bulunan çubuğu açarak destek yapar, seyredeceğiniz şeyi cihazı elinizde tutmadan seyredebilirsiniz. Tıpkı Nintendo Switch ‘te olduğu üzere.

Nintendo Switch destek çubuğu bütünüyle özel bir şey gibi görülüyordu zira, 6.2 inç büyüklüğünde büyük bir ekrana sahip oyun sistemini elinizde tutmak zorunda kalmadan oynayabiliyordunuz. Arkada bulunan destek çubuğunu açarak bir masanın üzerine yerleştiriyor (ya da uçakta koltuk arkasındaki tablanın üzerine) ve sürgü şeklindeki kablosuz kumandaları sanki minyatür bir televizyonmuş gibi kullanabiliyordunuz.

Fakat şu var ki Switch’in destek çubuğu çok da mükemmel değil. Birkaç gündür kullandığımız halde cihaz onlarca kez devrildi.

Temel açmazları şu şekilde sıralayabiliriz :

  • Destek çubuğunun boyu küçük ve tabletin arka bölümüne merkezi şekilde yerleştirilmemiş. Dolayısı ile ayakları üzerinde tam bir dengeleme sağlanmamış. Düşürmek için fazla uğraşmak gerekmiyor.
  • Ayak sadece tek bir açıdan açılabiliyor. Microsoft Surface tabletinde olduğu gibi ayarlanabilir dayanak bulunmuyor
  • Switch düştüğünde ya da güçlü bir şekilde bastırırsanız destek çubuğu bütünüyle kapanabiliyor.
OKU ►  ‘Super Mario Run’ Mart 23’te Play Store’a geliyor

Dürüst olmak gerekirse Switch’i düz bir yüzey üzerine yerleştirirseniz sallanmıyor. Ve eğer yerinden çıkarsa, tekrar takabiliyorsunuz (Bunu çok sık yapmayın aksi takdirde destek yıpranabilir).

Destek çubuğu oldukça basit bir seviyede çalışıyor. Daha sağlam olması gerekmez miydi? Böylece en azından konsol güvenlik bantlarına verilebilecek bir hasar gibi kazara oluşabilecek zedelenmelere sebebiyet verilmemiş olurdu.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here