‘Oskar’ ödül töreninde en iyi film için yanlış anons yapıldı

La La Land’ın kazandığı anons edilen ödülün asıl sahibi Moonlight

La La Land filminin yapımcıları ve oyuncular En İyi Film dalında Oscars’a layık görüldüler. En azından 5 dakika boyunca.

Oskar ödül töreninde En iyi Film dalında yarışan 9 filmden biri olan La La Land, seremoni sırasında bu ödüle layık görüldüğü Watten Beatty ve Faye Dunaway tarafından açıklandı. Sahneye çıkan film ekibi önce ödüllerini eline aldı ve sonra teşekkür konuşmalarını yapmaya başladı. Ta ki aralarında beliren tören yetkilisine kadar. Ufak bir kargaşanın ardından La La Land’in yapımcısı Jordan Horowitz, aslında kendilerinin kazanamadığını ifade etti ve En İyi Film ödülünü “Moonlight” filminin kazandığını açıklamak zorunda kaldı.

Yapılan açıklamaya göre problem ödülü sunacak Warren Beatty’ye yanlış zarfın verilmesi. Videoda da görüldüğü gibi Beatty, kazanın içinde yazdığı zarfı açtığında duraksıyor ve yüzünde şaşırmış gibi bir ifade beliriyor. Daha sonra zarfı sahnede kendisine eşlik eden Faye Dunaway’e uzatıyor.

Beatty, “Zarfın içersinde ‘Emma Stone, La La Land’ yazıyordu. Bu sebepten duraksadım. Amacım komiklik yapmak değildi” şeklinde açıklama yaptı.

OKU ►  Yeni Fragmanlar: King Arthur, The Discovery, Bates Motel ve dahası

Geçtiğimiz sene Dünya Güzellik Yarışmasında sunucu Steve Harvey’in yanlış güzeli anons etmesinden sonra canlı yayın tarihindeki ikinci hatalı anons da Oscar töreninden gelmiş oldu.

https://www.youtube.com/watch?v=6asziMEcA2o

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox