Oto-denge özellikli GyroCycle 2017’de sokakta!

Date:

GyroCycle Kendi kendini dengede tutabilen bir motosiklet

Motosiklet dünyası Thrustcycle’ın ürettiği ayaklığa ihtiyaç duymadan kendini dengede tutabilen yeni prototip ile 2017’de sokakların tozunu atmaya hazırlanıyor.

Yeni GyroCycle jiroskopik etki üretmek için, içten çarklı sistem kullanarak kendini dengede tutabiliyor. Motorseverlerin yüksek hızlarda hissettiği dengeyi, GyroCycle sabit dururken bile üretebiliyor. Bu teknolojinin bize getirdiği faydalardan biri de yol hakimiyetini kaybetmiyor ve virajlarda kayıp devrilmiyor olması. Bu özellik de doğal olarak daha fazla kontrol ve güvenlik sağlıyor.

Dahası bu yeni teknoloji motosikletin lastiklerinin patlama gibi bir sıkıntısı yok.

Kendi kendini dengede tutabilen bu motosikletler, hem yeni hem de eski motosiklet sahiplerine hitap ediyor. İlk defa motosiklet kullananlar böylesine ağır bir motoru nasıl dengede tutacağını öğrenmesi gerekmiyor. Aynı zamanda tecrübeye sahip kullanıcılar ise ağır motorlar için gereken gücü harcamayacaklar.

Thrustcycle’ın ilk jiroskopik motosikleti piyasaya sürmeyi hedeflemesi yanlız olduğu anlamına gelmiyor. Geçtiğimiz günlerde, BMW kendine ait Motorrad Vision Next 100 konsept motosikletini duyurdu. Bu yeni motosikletler daha güvenli, daha temiz ve daha sessiz. Benzinle çalışan motoru olmaması ise bazılarının hevesini kırabilir fakat teknoloji severler bu motosikletlerin çağ dışı görünümünü seveceğe benziyor.

Gelelim fiyat konusuna. Bu tarz yüksek teknoloji araçlarda fiyat konusu her zaman kafalarda bir soru işareti bıraksa da bu konuda henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak Thrustcycle fiyatın 20.000$’ ın altında olacağını duyurdu.
Öyle görünüyor ki kendi kendini dengede tutabilen birçok motosikletin gelişmekte olması, bizi Tron lightcycle sahibi olmaya bir adım daha yaklaştırıyor…

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...