Overwatch’un yeni kahramanı Orisa!

Date:

Overwatch’un uzun süredir beklenen yeni kahramanı açıklandı: Orisa.

Overwatch’un bir süredir oyuncuları bekleten yeni kahramanı sonunda açıklandı. Sıra itibari ile 24’üncü kahraman olan Orisa, şuanda Public Test Region’da (yeni güncellemelerin oyuncular tarafından test edildiği oyun versiyonu) erişilebilir durumda. Kahraman sınıfı olarak Tank olan kahramanımız, Geliştirici Güncellemesi videosunda Jeff Kaplan’ın dediğine göre diğer tank kahramanlarının neredeyse çoğundan daha uzun bir vuruş menziline sahip.

Robot olan kahramanımız Orisa, Numbani şehrinde gerçekleşen Doomfist’in saldırısından ıskartaya çıkan robotların parçalarını kullanarak 11 yaşındaki Efi Oladele isimli dahi bir kız tarafından yapıldı. Efi, matematikten,robotikten ve atom fiziğinden oldukça iyi anlayan bir deha.

Hikayesine detaylı bakacak olursak, insan ve omnic’lerin barış içinde yaşadıkları Numbani şehri, olabilecek saldırılara karşılık OR-15 adındaki robotlar tarafından korunuyordu. Kısa bir süre önce Doomfist’in Numbani uçak terminaline yaptığı saldırıda bu robotlar başarısız oldular. Bunun üzerine insanlar toplanıp, bu robotların yetersiz olduğunu dile getirmeye başladır. Herkes umudunu kaybetmişken 11 yaşındaki bu deha kızımız Efi, tam aksine şehrini korumak adına bu saldırıdan arta kalan robot parçalarıyla ve kendi gayretiyle el emeği göz nuru kahramanımız Orisa’yı Overwatch dünyasına katmış oldu.

Orisa’nın Yetenekleri ise şu şekilde:

Fortify – Orisa geçici olarak aldığı hasarı düşürüyor ve hareket engelleyici saldırılardan etkilenmiyor.

Halt!  – Orisa, Graviton şarjını ateşliyor(Zarya’nın ultisine benzer bir silah) ve bu şarjın vurduğu noktaya yakın düşmanları yavaşlatıp o noktaya doğru çekiyor.

Protective Barrier – Orisa sabit bir kalkan çıkararak kendisini ve takıma arkadaşlarını düşman ateşinden korumaya alıyor.

Supercharger (Ultimate) – Orisa sırtından bir cihaz çıkarıp yere kuruyor. Takıma arkadaşlarının bu cihaz doğrultusundaki düşmanlarına verdiği hasarı arttırıyor.

Aşağıdaki videoda Jeff Kaplan’ın yeni kahraman Orisa’nın Overwatch dünyasına katılımı hakkındaki güncelleme videosunu bulabilirsiniz.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...