Imzy çevrim içi topluluk platformu, 23 Haziran’da kapanışını yapıyor

Imzy çevrim içi topluluk platformu, 23 Haziran’da kapanışını yapıyor

Kendisini Reddit olarak nitelendiren bir çevrim içi topluluk platformu olan Imzy, kapanacağını açıkladı. Ceo, Dan McComas’ın yaptığı açıklamada, iki yıl sonra sitenin “piyasadaki yerini” bulamadığını itiraf etti. Ayrıca, 23 Haziran’daki kapanıştan sonra, McComas kullanıcıların verilerinin korunacağını ve verilerini talep edebileceği yere bağlantı sağladığını söyledi.

McComas’ın RedditGifts adlı projesi, site tarafından değerlendirildikten sonra McComas Reddit’e katıldı ve şirketin SVP’liğine yükseldi. Daha sonra, daha güzel bir topluluk platformu oluşturma fikriyle görevinden ayrıldı. Fakat, bu topluluk platformunu Reddit’e benzer bir şekilde oluşturdu.  Reddit gibi bir sitede bulunan konu başlıklı yorumların aynısını kullanıyordu, ancak insanların birbirlerine gelişigüzel bir şekilde davranmalarına ilişkin temel kuralları vardı. Bunun için de, kullanıcıların yaptığı yorumların hepsi izleniyordu.

Imzy çevrim içi topluluk platformu, 23 Haziran’da kapanışını yapıyor

Fakat, McComas, Imzy’nin blog kısmından yaptığı; “ Bazılarınız beta sürümümüzün başlamasından beri burada ve bazıları yeni. Hepinizi tanımaya ve topluluk kurup yeni arkadaşlar edinmeye başlamayı çok sevmiştik. Ne yazık ki, piyasadaki yerimizi bulamadık” açıklamasında artık dükkanı kapamanın zamanının geldiğini duyurdu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here