‘Planescape: Torment’ remaster, 11 Nisan’da çıkıyor

Bir çok eski oyuncu Planescape: Torment ’ın sağlam bir rol oyunu olduğunu kabul eder. Sıradışı bir kurulumu, derin bir hikaye, unutulmaz dialoglar ve oyun oynama mekaniğiyle bir araya getiren oyun, hala ayakta durmayı başarıyor. Siz de oyunun hayranlarından biriyseniz, heyecanınızı modern donanımlarda oynayarak yatıştırmak için fazla beklemek zorunda kalmayacaksınız. Beamdog, Hasbro ve Wizards of the Coast ‘Planescape: Torment (Zenginleştirilmiş Versiyon)’u 11 Nisan’da çıkaracaklarını bildirdiler. Oyunun yenilenmesi için verilen yüksek emeklerden ötürü bu çalışma, oyunun daha yeni donanım üzerinde çalışması için yapılan ufak tefek cilalamalarla göz boyamanın ötesinde bir çalışma olmuş.

Yenileme çalışması oyuna Mac ve Windows PC’ler üzerinde 4K uyumlu bir arayüz, zenginleştirilmiş oyun müziği ve arayüz düzenlemeleri (alan zoomlama ve hızlı yağma gibi) kazandırarak oyunun 18 yıllık gelişimini yansıtmış. Çalışma aynı zamanda Torment’ın baş tasarımcısı Chris Avellone’un katkılarından da payını almış. Avellone bazı hataları düzeltirken, oyuna kendi ideal vizyonunu kazandırmak için yenilemeler yapıyor. Bu oyun aynı zamanda hem Android’e, ve hem de iOS’e aynı gün girecek olan, RPG’nin mobil için yapılmış ilk versiyonu.

OKU ►  Şifre yöneticisi LastPass’ta kritik güvenlik açıkları bulundu
OKU ►  Trump'ın seyahat yasağı ikinci kez donduruldu

Beamdog Planescape’in bilgisayar versiyonlarını kendi mağazasından, GOG, Mac App Mağazası ve Steam üzerinden 20 dolara yayınlıyor. Mobil üzerindeki versiyonunu 10 dolar karşılığında App Store ya da Google Play’den indirebileceksiniz. Her iki durum için de fiyatın uygun olduğunu söyleyebiliriz. Beamdog tipik bir oyun süresinin 50 saat ya da daha fazla süreceği tahmininde bulunuyor.

Nostaljik bir Torment oyuncusu olarak, ya da klasik Dungeons & Dragons deneyimini yaşamak isteyenler için kaçırılmaz fırsat.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox