Bazı kullanıcılar NW-31297-2 hata kodunu alıyor

Küçük bir ayar ile Playstation 4’te hızlı ekran görüntüsü alabilmeniz çok kolay

Playstation 4 kolikler bilir. En sevdiğiniz oyunu defalarca oynarsınız. Her saniyesinden zevk aldığınız bu oyun sizin için vazgeçilmezdir ve muhteşem bir detayla,manzarayla veya ilginç bir objeyle karşılaştığınız da hemen ekran görüntüsü almak istersiniz. Ancak normal koşullarda Playstation’ın default ekran kaydetme özelliği oldukça yavaştır. Şimdi sizlerle bu süreci nasıl hızlandırabileceğimizi paylaşacağız.

Sizlerin de bildiği gibi ekran kaydetmek için PS4 (veya PS4 Pro) oyun kolunuzdaki Share butonuna uzunca basmanız gerekiyor. Tek bir basış ile Share Menüsü yani paylaşma menüsü açılıyor. Burada devreye bu uzun basış ile ekran görüntüsü kaydetme olayını saf dışı bırakan ‘Easy Screenshot’ yani ‘Kolay Ekran Görüntüsü Kaydetme’ özelliği devreye giriyor. Bu özellik uzun basış ile tek bir basışın etkileşimlerini değiştiriyor. Artık Share butonuna tek bir basış ile Ekran Görüntüsü kaydedebiliyorsunuz ki bu daha pratik duruyor zaten.

Bu özelliği aktifleştirmek için PS4’ünüzdeki Settings yani Ayarlar sekmesine gelmeniz gerekiyor.

Açılan menüde aşağı doğru indiğinizde ’Sharing and Broadcast’ seçeneğine tıklıyoruz.

OKU ►  Ralli Simülasyonu DiRT 4’ün ilk videosu yayınlandı

Veya bundan daha kestirme bir yol olarak Share butonuna bastığınızda çıkan Share menüsünden ‘Sharing and Broadcast Settings’ seçeneğine de tıklayabilirsiniz.

Açılan menüde en tepede aradığımız kolay paylaşma olanağını sunan ‘SHARE Button Control Type’ seçeneğine basacaksınız.

Çıkan menüde aşağıdaki ‘Easy Screenshot’ seçeneğini seçip enter için X’e basacaksınız. ( bazı Playsationlar’da O(yuvarlak) da olabilir)

Veee ayarımızı gerçekleştirdik. Bundan sonra kolaylıkla Share butonuna tek bir basış ile hızlı ve kolay bir şekilde Ekran Görüntüsü kaydedebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here