Rift Uzayda; Mission:ISS

Date:

Sanal Gerçeklik ortamında uzay gezintisi

NASA, Avrupa Uzay Ajansı ve Kanada Uzay Ajansı işbirliği ile yapılan gerçeğe-benzer simülasyon, Uluslar arası Uzay İstasyonu’nu VR ortamında keşfetmenizi ve uzayda olmanın nasıl bir şey olduğunu daha önce hiç olmadığı şekilde hissetmenizi sağlıyor.

NASA Uzay İstasyonu modellerine ve aynı zamanda bir çok astronotla ve Houston’da bulunan Johnson Uzay Merkezi’ndeki VR Laboratuvarı ile yapılan görüşmelere dayanan Mission:ISS Uluslararası Uzay İstasyonu’nu özenle detaylandırılmış şekilde canlandırıyor. Bir çoklarımız astronot olmanın hayalini yaşarken, yalnızca 500 kişi uzaya gidebildi. Mission:ISS ve Oculus Touch sayesinde gelen kargo kapsüllerini demirlemek, uzay yürüyüşleri gerçekleştirmek ve kritik görevlerde bulunmak için sanal ellerinizi kullanabilirsiniz. Şimdi herkes, herhangi bir yerde Dünya’nın nefes kesici görüntüsünü yörüngeden seyredebilecek.

Los Angeles’ta bulunan Magnopus’un tasarımladığı ve mühendislik işlerini yaptığı bu yıldızlararası deneyim aynı zamanda etkileşimli eğitimde bir kilometre taşı olma özelliği taşıyor. İnsanlar ISS’in geçmişini öğrenecek, birkaç astronotun hikayesini sürükleyici videolar serisi boyunca dinleyecekler. Aynı zamanda Oculus ekibi olarak Amerika’da lise öğrencilerine Mission:ISS’e doğrudan erişim sağlayan kısıtlı bir beta programını gerçekleştiriyoruz.

Aynı zamanda Fransız Uzay Ajansı CNES ile de işbirliği yaparak ISS’e Rift göndereceğiz. Rift ilk kez bir Avrupa’lı astronot Thomas Pesquet tarafından kullanılarak sıfır yer çekiminin insan uzay bilinci ve denge üzerindeki etkilerini uzay ajansları tarafından geliştirilen yazılımı kullanarak test edilecek.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...