Samsung, Bixby destekli bir akıllı hoparlör üzerinde çalışıyor

Samsung, Bixby için bir akıllı hoparlör geliştiriyor

Akıllı hoparlör, kalabalık pazarda ön plana çıkabilecek mi?

The Wall Street Journal’ın açıkladığı bir rapora göre, Samsung, dijital sesli asistanı Bixby için yeni bir akıllı hoparlör geliştiriyor. Yeni geliştirilen bu akıllı hoparlör, Amazon ve Google gibi kalabalık bir pazarda, Samsung tarafından sunulacak. Samsung, dijital sesli asistanı Bixby’nin, Apple’ın sesli asistanı Siri kadar yüksek seviyeye taşımak istiyor. Ve, bu nedenle, kendi sesli asistanını sadece bir yazılım olarak bırakmak istemiyor. Yeni akıllı hoparlörünü geliştirerek, sadece yazılım olarak kalmasını engelleyecek.

Samsung’un dijital sesli asistanı Bixby, tabiki de şuan için Apple’ın sesli asistanı Siri ile karşılaştırılamaz. Samsung’un henüz Bixby’yi teknik açıdan üst seviyeye taşımadan, böyle bir akıllı hoparlör üzerinde çalışması sizce doğrumu? Çünkü, henüz Bixby ciddi anlamda çok gelişmemiş bir sesli asistan hele ki Apple’ın Siri sesli asistanı ile karşılaştırılırsa. Zaten, Samsung’un Bixby’yi İngilizce sesli komutları desteklemeden piyasaya öylece sunması, sesli asistanın gelişimini oldukça yavaşlattı.

Samsung, Bixby için bir akıllı hoparlör geliştiriyor

OKU ►  Vivo’nun orta segment akıllı telefonu X9s’in özellikleri ortaya çıktı

Samsung’un Bixby için geliştirdiği yeni akıllı hoparlörün ismi muhtemelen duyumlara göre, Vega olacak. Şuan için, cihaz hakkında çok fazla bilgi yok. WSJ’ye göre, zaten yeni akıllı hoparlörün, Samsung tarafından özelliklerine henüz karar verilmedi. Mart ayındaki bir blog yazısında, Samsung genel müdür yardımcısı Injong Lee, şirketin Bixby’ye olan isteğini ortaya koydu ve öyle görünüyor ki, Vega isimli yeni akıllı hoparlörde bu planlara dahil olacak. Öte yandan, Lee; “Akıllı telefonlarımızla başlayan Bixby, tüm cihazlarımıza aşamalı olarak uygulanacak ve ileri ki zamanlarda, klimalarınızı ya da TV’lerinizi, Bixby aracılığıyla kontrol edebileceksiniz” dedi.

Samsung yeni akıllı hoparlörünü satışa sunarsa, oldukça büyük bir pazarın içerisine giriş yapacak. Büyük bir rekabet ortamı doğacak olan pazara, Microsoft, Alibaba ve Line gibi şirketlerde giriş yapmaya hazırlanıyor. Samsung da eğer, Bixby sorunlarının üstesinden gelebilir ve yeni akıllı hoparlörü ile benzersiz bir şey sunarsa, “Vega” başarılı bir iş olarak ortaya çıkar. eMarketer’e göre, geçen yılki rakamın ikiye katlanmasıyla, dijital ses asistanlarını kullanan Amerikalıların sayısı bu yıl yaklaşık 36 milyona ulaşacak.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox