Samsung, Galaxy Note 8’i Ağustos ayında çıkarıyor

Galaxy Note 8 çıkış tarihi belli oldu

Samsung emin adımlarla rakiplerine meydan okumaya devam ediyor. Hele 2017, Samsung için oldukça iyi bir sene oldu. Firmanın Nisan ayı içerisinde piyasaya sürdüğü, Galaxy S8 ve S8 Plus satışları rekora koşuyor. Samsung’un önümüzdeki dönem satışa sunmayı planladığı yeni amiral gemisi Note 8’in piyasaya çıkış tarihi de belli oldu.

Herkesin de bildiği üzere, Samsung, 2016 yılında Note 7 akıllı telefonu ile bir fiyasko yaşamıştı. Öyle ki, firmayı büyük bir krizin eşiğine getirmişti. Firma, hem maddi açıdan hem de prestiji açısından önemli kayıplara uğramıştı. Samsung, yine benzer bir felakete sürüklenmemek adına, Galaxy S8 ve S8 Plus’ın test sürecini uzatarak telefonun beklenenden bir buçuk ay kadar daha geç çıkmasına razı olmuştu. Bu sebepten ötürü, Note 8’inde geç çıkacağı düşünülüyordu.

Galaxy Note 8 çıkış tarihi belli oldu

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir rapora göre, bu düşüncelerin yönünü değiştirdi. Note 8 beklenildiği gibi gecikmeli olarak piyasaya çıkmayacaktı. Samsung’un iPhone 8’e olan talebi de göz önüne alarak Galaxy Note 8 için Ağustos ayını hedeflediği belirtiliyor. Bu açıklamayı yapan ise, Samsung’ta çalışan bir yetkili. Yetkilinin dediğine göre, Galaxy Note 8’in tanıtım etkinliği 26 Ağustosta New York’ta gerçekleşecek. Akıllı telefonunda hemen bu etkinlik sonrasında piyasaya sürülmesi bekleniyor. 26 Ağustos’u bekleyip göreceğiz.

OKU ►  Microsoft Build konferansında dünyaya galebe çalma planlarını ifşa etti
OKU ►  Türk Ordusu 122 mm Topçu Roketini İç ve Dış Operasyonlarda Kullanılıyor

Galaxy Note 8 çıkış tarihi belli oldu

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox