Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge’lerde Android Nougat kullanacak

Date:

Note 7’nin çuvallamasıyla Samsung, diğer öncü modellerine odaklanıyor

Galaxy Note 7 artık piyasada olmayacak olabilir fakat Samsung halen diğer öncü modellerini ciddi olarak desteklemeye devam ediyor. Firma bugün Galaxy S7 ve S7 Edge’lere Android 7.0 Nougat yükleyerek Google’ın son yazılım geliştirimlerine TouchWiz (Dokunma Sihirbazı) dizaynı ile katkıda bulunarak eşlik ediyor. En büyük değişimler bildirim tablasında görülüyor. Bu tablayı aşağı doğru çektiğinizde her ikonda bulunan başlıkların kaldırılmasıyla Quick Panel (Hızlı Panel) arayüzünün öncekinden daha sade bir görüntüye kavuştuğunun farkına varacaksınız. Açılan Quick Panel’in aşağıya doğru çekilmesiyle ortaya çıkan ‘Genişletilmiş Panel’ de, ikonların gruplandırılmasıyla yeniden tasarlanmış. Bildirimler de daha kolay düzenleme için bir araya getirilmiş ve artık doğrudan cevap gönderimini de destekliyor.

Getirilen yeni özellikler

Samsung’un cihazları uzun süredir bölünmüş ekran uygulamaları sunuyor fakat Nougat ile bu özellik standart hale geliyor (uygulamalarınız desteklediği sürece). Yeni (over-the-air) güncellemesiyle Samsung, her bir pencere büyüklüğünü ayarlamak için kullanılan ekran üstü mekanizma üzerinde yeniden çalışma yaptı. Ek olarak aynı anda beşe kadar uygulamayı çalıştırabilmeyi destekleyen ‘Pop-up pencere’ modu da mevcut. Her zamanki bölünmüş ekran modu ile birlikte yeni bir azami yedi uygulama modu geliyor. Bu kadar çok uygulamayı aynı anda çalıştırmak ister misiniz bilmiyorum (telefon ekranında ne kadarı görülebilir ki?) ama işte seçenekleri yüklemişler.

Yeni eklemeleri saymaya devam edelim; Samsung Pass websitesi bağlantıları için parmak izi ile aktive olan bir uygulama. Yeni ‘Performans Modu’ farklı batarya sarfiyat opsiyonlarını devreye almanıza imkan veriyor.  Eklemeler arasında telefonunuzun gücünü ve hızını geliştireceğine dair teminat veren dünyanın en iyi ‘Optimized Mode’ seçeneği  ile birlikte, sevdiğiniz filmleri ve TV show’ları için ses ve görüntü kalitesi arttırıcı ‘Entertainment Mode’ seçeneği de  var. Söz konusu güncellemeler bilinen en heyecan verici güncellemeler olmamakla birlikte, Samsung’un en iyi model telefonlarının yazılım açısından gözde olmalarını sağlıyorlar.

Firma’nın, Galaxy S serisinin sonraki tekrarı olan modeli bütünüyle açığa çıkaracağı tarih olan Şubat ayına kadar bekliyor olması nedeniyle ilgili yazılımların bu denli avantaj sağlamalarını da önemli kılıyor.

Samsung ile ilgili diğer haberleri görmek için buraya tıklayın.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...