Windows, Minecraft’a Windows Phone 8.1’de desteğini kesiyor

Windows, Minecraft’a Windows Phone 8.1’de desteğini kesiyor

Ars Technica’nın bildirdiğine göre Microsoft, sahibi olduğu çok popüler bir ‘dünya inşa etme’ oyunu olan Minecraft’a, Windows Phone 8.1 ’de desteğini kesiyor. Oyunun geliştirimi ile ilgili çalışmalar tam gaz devam ederken Redmond, Windows Phone kullanıcıları ile Minecraft hayranları arasındaki venn şemasının zahmete değmeyecek derecede az örtüştüğünü ifade ediyor.

Minecraft:Pocket Edition Android ve iOS versiyonları desteklenecek

Minecraft : Pocket Edition, Gear VR ve Apple TV gibi platformlara taşınacak. Microsoft, Windows 10 için Minecraft’ın yeni bir versiyonunu , Evrensel Windows Platformu olarak masaüstü bilgisayarlardan Surface tabletlere ve HoloLens’lere kadar her platforma uyumlu çalışacak şekilde yayınladı.

Her ne kadar oyunun Windows 10 versiyonu aynı Pocket Edition koduna dayalı olsa da maalesef Microsoft, Universal Windows Platformunun geliştirici kurallarının hilafına hareket etmeye karar verdi ve dolayısı ile şu anki sürümü sadece masaüstü arayüzünü destekliyor. Yani blok taşları parçalamak için yine bir fare ve klavyeye ihtiyacınız olacak.

Oyunlar ile ilgili diğer haberleri görmek için buraya tıklayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here