Seagate’ten PS4’e 2TB yeni depolama alanı PS4 Game Drive

Taşınabilir bir hard disk içinde oyunlar için daha fazla depolama alanı sunan Seagate, 2TB PS4 Game Drive’ı duyurdu.

Bilindiği gibi geçtiğimiz Mart ayında Sony, nihayet konsollara 8 TB’a kadar yükseltilebilen harici sabit disk kullanımına izin veren bir PS4 güncellemesi duyurmuştu. Günümüzdeki oyunlar ortalama olarak 40 veya 50 GB’lık bir kapasiteye sahip oldukları için bu yeni güncelleme oyunculara çok güzel bir haberdi.

Taşınabilir bir hard disk içinde oyunlar için daha fazla depolama alanı sunan Seagate, 2TB PS4 Game Drive'ı duyurdu.

Seagate’in yeni Xbox One harici hard diskleri oldukça tutulmuştu. Seagate, PS4’teki ilk harici hard diksi ise 2TB’a çıkardı. Xbox One için üretilen 8 TB’lık bir depolama aygıtı kadar fazla değil ancak Microsoft’un oyun konsolu 2015’ten bu yana harici hard diskleri destekliyor. PS4 için tasarladı bu yeni hard diskin ise daha başlangıç olduğu söyleniyor.

PS4 için özel olarak üretilen bu yeni hard disk, PS4’ü hemen tanıdığını ve üç dakika içinde devreye girdiği ve sistemin garantisinin de bozulmadığı belirtildi.

OKU ►  Microsoft’tan yeni mouse tasarımı

PS4 Game Drive adının verildiği Seagate’in yeni hard diski USB 3.0 aracılığı ile konsola bağlanıyor. Oyuncular doğrudan konsollarına bağlayıp oynayabilecekler. Hem PS4 hem de PS4 Pro ile çalışabiliyor. Parkende satış fiyatı 80 dolar olacak ve bu ay ya da önümüzdeki aylarda satışa sunulacak.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox