Sevdiklerinizden arta kalanları 2.500$’a uzay yolculuğuna gönderebilirsiniz

Date:

Uzay töreni

İnanın ya da inanmayın yakında sevdiğiniz birinden arta kalanları 2500$ gibi ucuz bir paraya uzaya gönderebileceksiniz. Adı üzerinde ‘Abidevi Uzay Uçuşu’ firması olan Elysium Space, SpaceX ile iş birliği yaparak, geleneksel cenaze ya da yakma töreni yerine uzaya gönderebileceğiniz yıllık uçuşlar gerçekleştireceklerini duyurdu. Bugüne kadar yüzden fazla insan Güney California’daki Vandenberg Air Force’tan gönderilecek insansız SpaceX Falcon 9 roketinin yapacağı Elysium Star II uçuşu için yer ayırdı.

Roket gönderildikten sonra dünyanın her yerinden geçmesini sağlayacak olan ‘Güneşle Senkronize Dönme’ programı dahilinde seyahat edecek. Roket iki yıllık seyahatten sonra tekrar dünyanın yörüngesine girecek ve bu esnada yanmaya başlayacak. Bu programa katılacak olanlar uzay gemisinin tam konumunu iOS ya da Android uygulama üzerinden takip edebilecekler. Tüm bunlar 2.490$ gibi normal bir cenaze töreninin tutacağı masraftan daha makul olan bir fiyata yapılabilecek.

Bununla birlikte ilk uçuşun ne zaman gerçekleşeceğine dair herhangi bir şey söylenmedi. Fakat olumlu şey şu ki bu sıra dışı abidevi uçuşta yer ayırmak için hala bol zaman var.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...