Elysium Space

Uzay töreni

İnanın ya da inanmayın yakında sevdiğiniz birinden arta kalanları 2500$ gibi ucuz bir paraya uzaya gönderebileceksiniz. Adı üzerinde ‘Abidevi Uzay Uçuşu’ firması olan Elysium Space, SpaceX ile iş birliği yaparak, geleneksel cenaze ya da yakma töreni yerine uzaya gönderebileceğiniz yıllık uçuşlar gerçekleştireceklerini duyurdu. Bugüne kadar yüzden fazla insan Güney California’daki Vandenberg Air Force’tan gönderilecek insansız SpaceX Falcon 9 roketinin yapacağı Elysium Star II uçuşu için yer ayırdı.

Roket gönderildikten sonra dünyanın her yerinden geçmesini sağlayacak olan ‘Güneşle Senkronize Dönme’ programı dahilinde seyahat edecek. Roket iki yıllık seyahatten sonra tekrar dünyanın yörüngesine girecek ve bu esnada yanmaya başlayacak. Bu programa katılacak olanlar uzay gemisinin tam konumunu iOS ya da Android uygulama üzerinden takip edebilecekler. Tüm bunlar 2.490$ gibi normal bir cenaze töreninin tutacağı masraftan daha makul olan bir fiyata yapılabilecek.

Bununla birlikte ilk uçuşun ne zaman gerçekleşeceğine dair herhangi bir şey söylenmedi. Fakat olumlu şey şu ki bu sıra dışı abidevi uçuşta yer ayırmak için hala bol zaman var.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here