Daha güvenli arama için, Signal’i seçin

Son birkaç aydır popülaritesi artmakta olan şifreli mesajlaşma uygulaması Signal, stabil uygulamasına eklemek üzere deneme amaçlı sesli ve görüntülü arama özelliklerinin beta programını yayınlamaya başladı. Facebook’un sahibi olduğu Whatsapp, Messenger ve Google Duo gibi firmaların görüntülü arama konusuna eğilmelerinden sonra Signal de bu alana odaklanmaya başladı.

Güney Afrika’lı bir site olan MyBroadband, Google Play’den indirilebilecek olan uygulamanın beta versiyonunda test amaçlı özelliklerin kullanılabileceği belirtildi. Sesli ve görüntülü aramayı içeren bu özellikler ayarlar bölümünde aktive edilebilir. Hem arayan, hem de aranan kişi bu özellikleri aktive etmiş olmalılar. Böylece sesli ya da görüntülü aramalar şifrelenmiş olarak güvenli bir şekilde yapılabilecek. Signal’in gelecek iPhone versiyonu da bu işleve sahip olacak.

Şifreli mesajlaşma uygulaması Signal
Signal Messenger’da arama ekranı

Signal Messenger Google Play’den indirilebileceği gibi APK Mirror sitesinden de indirilebilir. Beta programı üyelik gerektiriyor. Üyelik işleminizi buradan gerçekleştirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here