Stellaris yeni moduyla Star Trek evrenine kapılarını açtı

Henüz alpha aşamasında olan New Horison eklentisinin içeriği çok geniş

G-Man’in New Horizons Star Trek modu ilk kez duyurulduğu zaman, Stellaris’in baştan aşağıya değiştireceği ifade edilmişti. Yeni mod bunu yapmayı başarmış.

New Horizons Star Trek moduyla oyun tamamen Star Trek evreninde geçen bir hikâyeye sahip olmuştu. Yeni modla oyuna tam 38 farklı ırk eklenmişti. Bununla birlikte yeni gelen beş farklı birlikle birlikte yeni gemiler ve bu birliklerin teknolojileri de oyuna eklenmişti.

Oyuna yeni gelen güncellemeyle şuanda alpha 0.9 sürümünde yükseldi ve toplam ırk sayısı 50’ye çıktı. Bununla birlikte oyuna tonla yeni silah ve uzay gemisi de geldi.

Oyun modu Beta 0.1 sürümüne hazırlanırken bir de yeni oyun mekaniği eklemiş. Yeni özellikle gemilerinize kendinize özel dokunuşlar yapabileceksiniz. Yeni mekanik sadece bununla kalmamış, oyunda ayrıca uzay limanlarını ve imparatorluğunuzu istediğiniz şekilde yönetebileceksiniz ve oyun içi politika ağacını belirleyebileceksiniz. Oyundaki kara savaşları da geliştirilmiş.

OKU ►  ‘Euclidean Lands’ zeka ve stratejiyi birleştiren tarzıyla iPhone’a çıktı

“Daha çok casusluk! Federasyon güçlenlenirken, gizli örgüt Romulan Tal Shiar yıkılması için gizlilik içerisinde sabotaj düzenlemeye devam ediyor. Bunun için oyuna yeni bir oyun mekaniği eklendi. Bu sayede Romulans düşmanlarına uzaktan casusluk yaparak hasar verebilecek. Onların donanmasını yok edebilecek misin? Yoksa alt yapılarına mı saldıracaksın? Tabi ki Tal Shiar bu galaksideki tek örgüt değil. Obsidian Order o sivri kulaklılara bu işin nasıl yapılacağını öğretecek.”

OKU ►  Streat Fighter 5’i Steam'den bedava oynayabilirsiniz

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox