Silah çekildiğinde devreye giren sensörlü kamera

Date:

Silah çekildiğinde polis memurlarının üzerindeki sensörlü kamera devreye giriyor

Yıllardır artan sansasyonel polis vakaları, ülke genelindeki bütün departmanları vücut kameraları alma zorunluluğunda bıraktı. Bununla beraber memurlar cihazlarını her an açmaya müsait durumda olmadıkları gibi, teknik arızalar veya görüntü eksiklikleriyle beraber kameralarla ilgili arzu edilen neticeye ulaşılamadı. Şok tabancası üreticisi TASER, bir memurun tabancası kılıfından çıktığı anda devreye giren ve memur üzerindeki muhtelif kameraları açan basit bir sensörle bu işi halletmiş gözüküyor.

‘Signal Sidearm’ adı verilen bu sistem, özel olarak TASER’in Axon markalı kameralarıyla birlikte çalışır. Tabanca sensörlü bir kılıftan çıkartıldığı anda, kameralar 10 metrelik çapta bir alanı kaydetmeye başlıyor. Bu yöntem, farklı açılardan çekilmiş ve üst üste binmiş görüntüler arasında senkronizasyon da sağladığı için eş zamanlı görüntülere ulaşabilmek adına gayet kullanışlı olmuştur. Diğer bir yandan kamera sadece silah çekildiğinde devreye girdiği için her an gereksiz bir gerginliğe de sebebiyet vermiyor.

Polis araçlarının tepe lambasının çalıştırılması veya kapısının açılması gibi durumlarda, sistemin kameraları aktifleştiren diğer Axon Sinyal sensörleriyle birlikte de çalışabilmesi, yedek bir tetikleme sistemine sahip olması bakımından da iyi gözükmekte. Ancak departmanlar hala kendi vücut kamera sistemlerini kurmakla meşguller. Bu süreçte istenmeden meydana gelen (belki de bilerek yapılan) kurulum hataları, sistemin kusursuz bir delil toplama aracı olmasına engel olabiliyor.

[irp posts=”2827″ name=”Philips PowerSensor gözleri yormayan monitor”]

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...