WhatsApp’ta mesajı geri alma özelliği aktif hale geliyor

Sürücüler için ideal

Apple’ın Siri asistanı, Amazon Alexa ya da Google Assistant gibi üçüncü taraf entegrasyonlar kadar ön plana çıkamamış olabilir fakat kendi alanında hala faydalı olabiliyor. Firma platformu geçen yıl açtığından bu yana iPhone ve iPad kullanıcılarının bazı işleri ellerini hiç dokunmadan yapabilecekleri önemli uygulamalar platforma giriş yaptı. Örneğin WhatsApp Eylül’den bu yana kullanıcıların sesli mesaj göndermelerine olanak tanıyor, fakat son güncellemenin bir parçası olarak Apple’ın asistanı Siri’ de artık WhatsApp’taki mesajları sesli olarak okuyabiliyor.

Uygulama güncelleştirildiği zaman ‘Siri, en son gelen WhatsApp mesajımı oku” dendiğinde Siri son gelen mesajınızı dikte edecektir. Bu özelliğin arkadaşları ve aileleri en yeni grup sohbetinde olan bitenlerden haberdar olmalarını sağlayacağına şüphe yok, fakat aynı zamanda araç kullanırken gözlerinizi yoldan ayırmadan mesajlarınızı okuma imkanınızı da önemli seviyede arttıracak.

Siri’nin ‘dikte etme’ özelliğini kullanmak için iOS 10.3 ya da üzeri işletim sistemine sahip cihazları kullanıyor olmalısınız. Facebook’un sahibi olduğu firma aynı zamanda ‘Aramalar’ sekmesine, ‘Kullanıcı Bilgisi’ ve ‘Grup Bilgisi’ ekranlarına bazı görsel eklemeler yapmış, çoklu durum ekleme imkanını da beraberinde getirmiş.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here