Snapchat indirme oranları düşüş yaşıyor

Snapchat indirme oranları düşüş yaşayınca, Snapchat bir hamle yaptı

Snapchat uygulaması, kullanıcıların fotoğraf çekebildikleri, video çekebildikleri, bunların üzerine not ekleme imkanı olan ve tüm bunları belli bir süreliğine paylaştıkları bir sosyal mesajlaşma platformudur. Bu açıklamayı yaptım ama hemen hemen herkes Snapchat’in ne olduğunu biliyordur. Son bir kaç senedir, uygulamayı kullanmayan, Snapchat filtreleriyle eğlenmeyen kalmamıştır diye düşünüyorum. Uygulama o kadar popüler bir hale gelmişti ki indirme oranı en üstte olan uygulamaydı ta ki, diğer sosyal platformlar kendilerine Snapchat gibi özellikleri katmadan evvel.

Facebook, İnstagram ve diğer mesajlaşma uygulamaları, Snapchat’in bazı özelliklerini ve bunlardan en önemlisi, “Hikayeler” özelliğini kopyalamaya başladılar. Bu da, Snapchat için elim bir faciaya yol açtı. Son zamanlarda yapılan istatistiklerde, Snapchat indirme oranlarının yavaşladığını ve azaldığı ortaya çıktı. Böylelikle, diğer platformların istedikleri amaca ulaşmalarını sağladı.

Snapchat indirme oranları düşüş yaşayınca, Snapchat bir hamle yaptı

Geçtiğimiz aylarda şirket, daha ilk çeyrekte 2.2 milyar dolar net zarar açıkladı ve hisse senedinin değerini 20 milyar doların altına düşürdü. Bu da hakkında kötü haberlerin çıkmasına neden oldu. Instinet’in verilerine göre, Snapchat uygulamasının yıllık indirme oranları % 22 oranında azaldı. Ayrıca, Apple iPhone kullanıcılarının Snapchat indirmelerinde de % 40 oranında en büyük düşüşünü yaşadığı görüldü.

OKU ►  Aselsan koral benzeri bir sistem ile düşmanı kendi evinde kör edecek.
OKU ►  Tesla, Apple'ın Mac tasarımcısı ve Swift üreticisini kaptı

Snapchat, yaşadığı bu düşüşlerden sonra rakiplerine karşı birşey yapmalıydı. Belli ki, büyük bir rekabet ortamı oluşmuştu. Ve, çok geçmeden Snapchat’te hamlesini yaptı. Snapchat, eskiden 10 saniye sonra kaybolan hikayelere yenilik getirdi. Artık, otomatik 10 saniyelik kaybolma özelliklerini ortadan kaldırdı ve bir hikaye alıcısı onu reddetmeye karar verinceye kadar iletileri ekranda tutabiliyor. Bakalım, diğer platformlardan ne gibi hamleler gelecek.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox