Son 70 yılın en büyük dolunayına hazırlıklı olun

Önümüzdeki günlerde gerçekleşecek “Süper Ay” sadece 2016’nın değil aynı zamanda 21. yüzyılın da en yakın ve büyük dolunayı olacak. Ay, 2034 yılına kadar Dünya’ya bu kadar yaklaşmayacak.
Bilim insanlarının yaptıkları açıklamalarına göre 14 Kasım Pazartesi günü “Süper Ay” gerçekleşecek. Normalden yüzde 14 daha büyük ve yaklaşık yüzde 30 daha parlak şekilde görülebilecek Ay, büyüleyici bir şekilde karşımızda olacak.

Önümüzdeki günlerde gerçekleşecek son 70 yılın en büyük dolunayı En son 1948 yılının Ocak ayında gezegenimize bu kadar fazla yaklaşan Ay’ın sadece 2016 yılının değil aynı zamanda 21. yüzyılın da en yakın ve büyük dolunayı olacağı dile getiriliyor. Tekrar 25 Kasım 2034 tarihinde görülebilecek “Süper Ay”ın yerleşim yerlerinden daha iyi seyredilebileceği belirtiliyor.

Önümüzdeki günlerde gerçekleşecek son 70 yılın en büyük dolunayı

NASA yetkilileri yayınladıkları mesajla, 70 yıldır gerçekleşecek en yakın dolunayın ufka yakın olduğu zamanlarda bina, ağaç ya da yerde duran diğer objelerin arasından gözlemlendiğinde doğal olmayan şekilde büyük gözükeceğini, ortaya çok daha güzel karelerin çıkacağını dile getirdiler.

OKU ►  İnsan dokulu robotlar geliyor

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox