Sosyal medya güvenlik araştırması resmileşiyor

Son 5 yılın dökümü

Amerika vizesi başvurusu yapacak olanlar Amerika’ya girmek istiyorlarsa, son beş yıla ait Facebook, Twitter ve diğer sosyal medya uygulamalarını bildirmek zorunda kalacaklar.

Geçtiğimiz Şubat ayında çıkan haberler Homeland Security (Amerikan Güvenlik Dairesi)’nin kişinin online durumunu da içerebilecek daha kapsamlı bir inceleme uygulamasıyla ulusal güvenliği arttırmak için yeni bir protokolü uygulamaya koymayı düşündüğünü söylüyordu.

Trump’ın yeni marifeti

Trump yönetimi, vize başvurusunda bulunanların sosyal medya hesaplarını da içerecek daha kapsamlı bir araştırma işleminden geçmelerini öneren tartışmalı tasarıyı geçtiğimiz ay hazırlamıştı. Dış işleri bakanlığı şimdi bu tasarıyı resmi olarak onayladı ve böylece vize başvurusunda bulunanların geçmiş beş yıllık sosyal medya isimlerinin yanında son 15 yıllık öz geçmiş bilgilerini vermelerini gerektiren genişletilmiş bir sorgulamayı uygulamaya koymuş oldu. Beş yıllık sosyal medya gönderileri herkesin şüpheli duruma düşmesine neden olabilir ve şimdi bu durum vize başvurusunu olumsuz yönde etkileyebilecek faktörler arasında yer alıyor.

OKU ►  Devasa finans kuruluşu Fidelity, Bitcoin kullanıyor

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox