Ücretsiz VPN bağlantıları çok tehlikeli !

Date:

Sosyal paylaşım sitelerine giriş için kullanılan ücretsiz VPN’ler çok tehlikeli. Siber güvenlik uzmanları, internet kesintileri esnasında sosyal paylaşım sitelerine giriş yapmak için ücretsiz VPN servislerinin, kişileri verileri tehlikeye attığını söyledi.

İnsanların internet kesintileri yaşandığında sosyal paylaşım sitelerine giriş yapmak için zaman zaman ücretsiz VPN servislerinden yararlandıklarını gözlemliyoruz, ve VPN hizmetlerinin kullanıcının internetten yalıtılmış bir bağlantı ile yurt dışında bir sunucuya bağlayıp, bu sonucu üzerinden internet kullanmalarına imkan verdiğini biliyoruz. Bu sayede, internet denetimi ortadan kaldırılabiliyor. Ücretsiz VPN hizmetlerinin meydana getirebileceği tehlikelere dikkat etmek gerekiyor.

Sosyal paylaşım sitelerine giriş için kullanılan ücretsiz VPN'ler çok tehlikeli.

Hiçbir şey ücretsiz değildir.

İnternette sunulan ve ücretsiz olan hizmetlerin bir çoğunda aslında ödemeyi kişisel verilerimizle yapıyoruz. Ücretsiz VPN hizmetlerinde de durum farklı değil. Üstelik bu tür hizmetleri kullandığımızda bütün internet bağlantımız bu hizmeti veren sunucular üzerinden geçtiği için iletişimimizin tamamını izleme imkanı bulabilirler. Ücretsiz VPN hizmetlerinden doğan ilk tehlike, hackerların ve başka ülke istihbarat servisleri tarafından bilgi toplamak amacıyla kullanılıyor olmalarıdır. VPN hizmeti vermek için kurulan sunucu üzerinden geçen kullanıcı bilgilerinin, e-posta mesajları ve diğer yazışmaların izlenmesi ve kayıt altına alınması mümkündür.”
Bu durumda güvenliğimiz için kendi kurduğumuz VPN sistemi haricinde hiçbir VPN sistemine bağlanmamamız gerekmektedir.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...