Sosyal paylaşım sitelerine giriş için kullanılan ücretsiz VPN'ler çok tehlikeli.

Sosyal paylaşım sitelerine giriş için kullanılan ücretsiz VPN’ler çok tehlikeli. Siber güvenlik uzmanları, internet kesintileri esnasında sosyal paylaşım sitelerine giriş yapmak için ücretsiz VPN servislerinin, kişileri verileri tehlikeye attığını söyledi.

İnsanların internet kesintileri yaşandığında sosyal paylaşım sitelerine giriş yapmak için zaman zaman ücretsiz VPN servislerinden yararlandıklarını gözlemliyoruz, ve VPN hizmetlerinin kullanıcının internetten yalıtılmış bir bağlantı ile yurt dışında bir sunucuya bağlayıp, bu sonucu üzerinden internet kullanmalarına imkan verdiğini biliyoruz. Bu sayede, internet denetimi ortadan kaldırılabiliyor. Ücretsiz VPN hizmetlerinin meydana getirebileceği tehlikelere dikkat etmek gerekiyor.

Sosyal paylaşım sitelerine giriş için kullanılan ücretsiz VPN'ler çok tehlikeli.

Hiçbir şey ücretsiz değildir.

İnternette sunulan ve ücretsiz olan hizmetlerin bir çoğunda aslında ödemeyi kişisel verilerimizle yapıyoruz. Ücretsiz VPN hizmetlerinde de durum farklı değil. Üstelik bu tür hizmetleri kullandığımızda bütün internet bağlantımız bu hizmeti veren sunucular üzerinden geçtiği için iletişimimizin tamamını izleme imkanı bulabilirler. Ücretsiz VPN hizmetlerinden doğan ilk tehlike, hackerların ve başka ülke istihbarat servisleri tarafından bilgi toplamak amacıyla kullanılıyor olmalarıdır. VPN hizmeti vermek için kurulan sunucu üzerinden geçen kullanıcı bilgilerinin, e-posta mesajları ve diğer yazışmaların izlenmesi ve kayıt altına alınması mümkündür.”
Bu durumda güvenliğimiz için kendi kurduğumuz VPN sistemi haricinde hiçbir VPN sistemine bağlanmamamız gerekmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here