Spectacles’ın Amerika’da online satışına başlandı

Date:

Artık Amerika’da online olarak Spectacles siparişi verilebilecek.

Halka arz süreci yaklaşırken Snap Inc. yatırımcılarına Spectacles’ın sadece bir marka tanıtım aracı olmadığını ve bu üründen para da kazanabileceğini göstermek istiyor. Bu amaç doğrultusunda Spectacles’ın Amerika’da online satışına başlandı. Fiyatı $129.99 yani yaklaşık olarak 470 TL.  Daha öncesindeki üç ayda Snapbot adını verdikleri otomatlardan rastgele seçilen sürpriz lokasyonlarda ve NewYork’daki seyyar dükkanlarda satışını gerçekleştirmişlerdi.

Açtıkları seyyar dükkanları kapattıklarını ancak rastgele yerleştirilen Snapbot’lardan dağıtım yapmaya devam edeceklerini açıkladılar.  Online alıcıların ise kargolama için iki ila dört hafta arasında beklemeleri gerekecekmiş. Ayrıca bir alıcı hane halkı adına en fazla 6 tane sipariş verme hakkına sahip. Ve tabi ki ekstra olarak şarj kutusunu $49.99’dan , şarj kablosunu da $9.99’dan kendi siteleri üzerinden satışa sunacaklarmış.  Amazonda bu parçalar artık satılmayacak imiş.

Snap’in ilk başta kısıtlı erişim sağladığı Spectacles’ın erişim olanağını neden arttırdığına firmadan bir yetkilinin şu açıklamasından cevap bulabiliyoruz: “Ürünü piyasaya sürdüğümüz sırada Evan’ın Wall Street Journal’a yaptığı açıklamadaki ana fikir şuydu:’Ürünü yayma konusunda yavaş, sakin bur yaklaşım sergileyeceğiz. İnsanların hayatına uyum sağlayabildi mi ve onlar bu ürünü sevdiler mi sorularını cevaplandırmaya çalışacağız.’ Kasımdaki piyasaya sürülüşünden bu yana geri dönüşler oldukça pozitifti ve biz de kullanıcıların Spectacles’a daha kolay erişebilmelerini sağlamak istedik. Özellikle Snapbot’larda bekleyip bu gözlükleri edinemeyen kullanıcılarımız için.”

Bu olumlu geri dönüşlere rağmen Snap halka arz amacıyla yaptığı açıklama’da Spectacles’ın piyasaya sürülmesinin önem arz eden bir gelir oluşturmadığını belirtti. Ancak yakın gelecekte beklenilen geliri sağlayacağını düşündükleri Spectacles’ın üretim ve operasyon bazlı maliyetinin de oluşacağını bildirdiler.

 

Peki geri dönüşler nasıl?

Eğer eriyen şarj kutusunu saymazsak, kısa 10 saniyelik videolar çekmelerine olanak sağlayan Spectacles için kullanıcıların yorumları gayet olumlu. Özellikle Spectacles’ın vermiş olduğu dairesel bakış açısı Snapchat uygulamasının popüler muadili olan Instagram uygulamasının kopya edemeyeceği bir video formatı olarak göze çarpıyor.

Spectacles giyilebilir teknolojilerin eğer doğru firmalar tarafından piyasaya sürülürse ne kadar kullanışlı ve popüler olabileceğini gösteriyor. Snap’in ürünü geliştiricilere sunup geri dönüş almak yerine, Snapbotlar aracılığı ile çok farklı lokasyonlarda kendi kullanıcı kitlesine Spectacles’ı deneyimleme şansı sunması, ürünün popülerliğini epey hızlandırmış durumda.

Snap, Spectacles ile daha fazla içerik oluşturulup izlenmesiyle para kazanmaya ihtiyaç duymuyor. Ancak kullandıkları altyapı ve teknoloji ile olacak olan halka arz sürecinden elde edeceği karı arttırabileceklerinin farkındalar. Şimdi kafalardaki bir diğer soru ise bu “Kamera Firmasının” bir sonraki kamera ürünü ne olacak?

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...