Windows 10’da eski masaüstü simgeler nasıl geri getirilir

Date:

Alışkanlıklardan vazgeçmek zordur

Windows işletim sistemini uzun zamandır kullanıyorsanız Windows 7 işletim sistemine kadar bilgisayara hızlı erişimi sağlamak için masa üstünde mevcut birkaç varsayılan simge vardı. Kullanıcı hesabı klasörleri, ağ bağlantısı, geri dönüşüm kutusu ve kontrol paneli gibi. Windows 10’da ise yalnızca ‘Geri dönüşüm Kutusu’ simgesini görüyoruz.

Her ne kadar geleneksel kısayollar artık masaüstünün bir parçası değillerse de, işletim sisteminin bir parçası olma özelliğini halen koruyorlar. Eğer kendinizi nostaljik hissediyorsanız, ya da bu simgeleri yararlı buluyorsanız, bu eski ikonları Windows 10 masaüstünüze tekrar yükleyebilirsiniz.

Eski Windows masa üstü simgeleri nasıl geri getirilir

  1. Ayarlar’ı açın
  2. Kişiselleştirme’ye tıklayın
  3. Temalar’a tıklayın
  4. Masaüstü simge ayarları bağlantısına tıklayın

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Masaüstünde görmek istediğiniz her bir simgeyi işaretleyin (‘Bu Bilgisayar’, Kullanıcı dosyaları, Ağ, Geri dönüşüm kutusu ve Kontrol paneli).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Uygula’ya tıklayın
  2. Tamam’a tıklayın

Yine bu ayarlar sayfasından masa üstü simgelerini kendi isteğiniz doğrultusunda özelleştirebilme imkanınız da var. Yukarıda söz edilen talimatları takip edin. 5. Adımda herhangi bir simgeyi seçtikten sonra ‘Simge Değiştir’ butonuna basarak yeni bir simge stili seçebilirsiniz.

İpucu : Eğer ‘Bu Bilgisayar’ başlığını Windows 7’de olduğu gibi ‘Bilgisayar’ olarak değiştirmek isterseniz, simgeye sağla tıkladıktan sonra ‘Yeniden adlandır’ seçeneğine tıklayarak bunu gerçekleştirebilirsiniz. İsmi değiştirdikten sonra yeni atadığınız ismi dosya yöneticisi de dahil olmak üzere tüm işletim sistemi boyunca göreceksiniz.

Bu adımları tamamladıktan sonra simgeler masa üstünde görünür hale gelmiş olmalı ve böylece belli başlı bazı konumlara daha hızlı erişim sağlıyor olmalısınız.

Eğer masa üstünde herhangi bir simge göremiyorsanız, bunun sebebi Windows 10’un konfigürasyonu esnasında simgeleri gizlemiş olmanız olabilir. Masa üstünde boşluğa bir yere sağla tıkladıktan sonra ‘Görüntü’ yü seçip, ‘Masa üstü simgeleri göster’ seçeneğine tıklarsanız, simgeleri çabucak yeniden görünür yapabilirsiniz.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...