Windows 10’da eski masaüstü simgeler nasıl geri getirilir

Alışkanlıklardan vazgeçmek zordur

Windows işletim sistemini uzun zamandır kullanıyorsanız Windows 7 işletim sistemine kadar bilgisayara hızlı erişimi sağlamak için masa üstünde mevcut birkaç varsayılan simge vardı. Kullanıcı hesabı klasörleri, ağ bağlantısı, geri dönüşüm kutusu ve kontrol paneli gibi. Windows 10’da ise yalnızca ‘Geri dönüşüm Kutusu’ simgesini görüyoruz.

Her ne kadar geleneksel kısayollar artık masaüstünün bir parçası değillerse de, işletim sisteminin bir parçası olma özelliğini halen koruyorlar. Eğer kendinizi nostaljik hissediyorsanız, ya da bu simgeleri yararlı buluyorsanız, bu eski ikonları Windows 10 masaüstünüze tekrar yükleyebilirsiniz.

Eski Windows masa üstü simgeleri nasıl geri getirilir

  1. Ayarlar’ı açın
  2. Kişiselleştirme’ye tıklayın
  3. Temalar’a tıklayın
  4. Masaüstü simge ayarları bağlantısına tıklayın

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Masaüstünde görmek istediğiniz her bir simgeyi işaretleyin (‘Bu Bilgisayar’, Kullanıcı dosyaları, Ağ, Geri dönüşüm kutusu ve Kontrol paneli).

 

 

 

 

OKU ►  iOS 10.2 güncellemesi çıktı

 

 

 

 

 

  1. Uygula’ya tıklayın
  2. Tamam’a tıklayın

Yine bu ayarlar sayfasından masa üstü simgelerini kendi isteğiniz doğrultusunda özelleştirebilme imkanınız da var. Yukarıda söz edilen talimatları takip edin. 5. Adımda herhangi bir simgeyi seçtikten sonra ‘Simge Değiştir’ butonuna basarak yeni bir simge stili seçebilirsiniz.

OKU ►  AMD’nin orta seviyeli Ryzen 5 işlemcileri çıkmaya başladı

İpucu : Eğer ‘Bu Bilgisayar’ başlığını Windows 7’de olduğu gibi ‘Bilgisayar’ olarak değiştirmek isterseniz, simgeye sağla tıkladıktan sonra ‘Yeniden adlandır’ seçeneğine tıklayarak bunu gerçekleştirebilirsiniz. İsmi değiştirdikten sonra yeni atadığınız ismi dosya yöneticisi de dahil olmak üzere tüm işletim sistemi boyunca göreceksiniz.

Bu adımları tamamladıktan sonra simgeler masa üstünde görünür hale gelmiş olmalı ve böylece belli başlı bazı konumlara daha hızlı erişim sağlıyor olmalısınız.

Eğer masa üstünde herhangi bir simge göremiyorsanız, bunun sebebi Windows 10’un konfigürasyonu esnasında simgeleri gizlemiş olmanız olabilir. Masa üstünde boşluğa bir yere sağla tıkladıktan sonra ‘Görüntü’ yü seçip, ‘Masa üstü simgeleri göster’ seçeneğine tıklarsanız, simgeleri çabucak yeniden görünür yapabilirsiniz.

OKU ►  Microsoft’tan Çin’e özel işletim sistemi

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox