Navigasyon uygulamanız üzerinden müzik dinleyebileceksiniz

Navigasyon uygulamanız üzerinden müzik dinleyebileceksiniz

Akıllı telefonlar hayatımızın her anında bize yardımcı olabiliyorlar. Bunların içerisinde belki de en önemlisi otomobil kullanırken sağladıkları kolaylıklar. Akıllı telefonlar hem gideceğimiz yeri bize tarif ederken hem de istediğimiz müzikleri dinlememizi sağlayan araçlar. Artık bu iki işlemi birlikte yapmak çok daha kolay olacak.

Navigasyon uygulaması Waze ile birlikte çalışan Spotify, artık iki uygulamanın birbirleriyle entegre olarak çalışabileceğini duyurdu. Bu da demek oluyor ki bundan sonra arabamızla hareket halindeyken navigasyon uygulamamızdan çıkmadan istediğimiz gibi müzik seçebilecek veya değiştirebileceğiz. Tam teşşeküllü olarak entegre olan iki uygulama sayesinde uygulamalar arasında geçiş yapmak da çok daha kolay olacak.

İki uygulama arasındaki ortaklık aslında biraz şaşırtıcı. Zira Waze uygulamasının sahibi Google ve bilindiği üzere Google’ın kendi Play müzik dinleme servisi bulunuyor. Yani bu alanda Spotify’la rekabet içerisinde. Bununla birlikte Sotify 50 milyonu bulan üye sayısıyla endüstrinin en büyükleri arasında ve Google Play’in müzik servisinden çok daha geniş bir kullanıcı sayısına sahip. Google muhtemelen Waze’in ufkunu genişletmek ve daha fazla kullanıcıya ulaşmak için böyle bir manevrada bulunmuş.

OKU ►  IBM evrensel quantum bilgisayarı yapmayı planlıyor

Sebep ne olursa olsun yeni özellik kesinlikle kullanıcılar için faydalı olacak. Özellikle de zaten Spotify üyesi olan Waze kullanıcıları için. Yeni özelliğin ilk etapta Android platformuna geleceği ve dünya geneline önümüzdeki haftalar içerisinde ulaşacağı ifade edildi. Yani eğer uygulamaya bakıp nerede bu özellik derseniz merak etmeyin ve biraz sabır gösterin yeter. Özelliğin ne zaman iOS’a geleceğine dair bilgi verilmedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here