Steam sanal gerçekliği macOS’a taşıyor

SteamVR, Apple bilgisayarlara beta olarak geliyor.

Şimdiye kadar Apple bilgisayarlar sanal gerçeklik dünyası için fazla güçsüzdü ve Apple bilgisayarlarda en iyi VR çözümü önyüklemeli bir Windows sürümüydü. Ancak dün gerçekleşen WWDC konferansında Apple özel bir VR kiti duyurdu. Bu kitin içinde AMD Radeon işlemciler tarafından desteklenen Thunderbolt 3 GPU kasası ve macOS’a eklenen birkaç VR yazılımı yer alıyor. Bu birleşim nihayet Mac’ler VR dostu yapıyor. Steam hiç zaman kaybetmeden macOS sürümünü SteamVR platformuna taşıdı. Beta sürümüne herkes erişebiliyor.

SteamVR, Apple bilgisayarlara beta olarak geliyor.

Bir blog yazısında SteamVR’daki macOS sürümü şu an var olan Windows ve Linux sistemleriyle aynı oda ölçülerinde kullanılabildiği söyleniyor. Beta sürümü herkese açık. MacOs’un Metal grafik teknolojisi 10.11.6 üstü sürümleri destekliyor ve sadece HTC Vive ile çalışıyor.

Valve firmasının bir kolu olan SteamVR firması ile HTC’nin ortak geliştirdiği HTC Vive bir sanal gerçeklik gözlüğüdür ve gerçekten üstün özelliklere sahip. Vücut hareketlerini de sanal gerçeklik dünyasına dahil edebilmesi HTC Vive’a büyük avantaj sağlıyor. HTC Vive’ın sistem gereksinimlerini yeni Mac bilgisayarlar hem donanım hem de yazılım yönünden gayet iyi karşılıyor.

OKU ►  WhatsApp dijital ödeme servisini başlatıyor
OKU ►  Bu Vegas oteli, tüm konuklarına Amazon tarafından işletilen bir uşak sunuyor

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox