‘Super Mario Run’ beklentilerin altında kaldı

Nintendo’nun hedeflediği satış rakamlarına ulaşılamadı

Nintedo’nun başkanı Tatsumi Kimishima, Nikkei dergisi ile yaptığı röportajda Super Mario Run’un hedefledikleri satış rakamlarına ulaşamadığını açıkladı.

Asya’lı endüstri dergisine konuşan Kimishima ve diğer Nintendo yöneticileri Mobil platforma çıkan Mario oyununun kar yaptığını ama beklenilen satış rakamlarına çıkamadığını ifade etti. Super Mario Run Aralık ayında iOS platformunda ilk çıktığında erken bir başarı yakalamış gibi duruyordu. Ama öyle görünüyor ki oyunun oynadıkça öde modeli oyuncuları Mario’dan uzaklaştırmış.

Super Mario Run oyuncuların sadece ilk dünyanın tadına bakmasına izin veriyor. Diğer dünyaları oynamak isteyen oyuncuların $9,99 ödemesi gerekiyor. Nintendo’nun Ocak ayında yaptığı açıklamaya göre ciddi indirme rakamlarına çıkan oyunun devamı için oyuncuların sadece yüzde beşi ödeme yapmış.

Öyle görünüyor ki oyunun ücretsiz içeriğine yeni bölümler de eklenecek. Henüz bu hafta Android platformuna da çıkan oyunun hem Andoid hem de iOS versiyonuna ücretsiz oynanabilecek ek bölümlerin geleceği duyuruldu.

OKU ►  The Elder Scrolls: Legends iPad’lere çıktı

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox