Bu telefonu kırmak çok zor: ‘Torque X01’

Date:

Japon teknolojisinin son örneği telefon askeri dayanıklılığa sahip

Birçoğumuz elimizdeki telefonları kırmayı başarmışızdır. Kimisi ufak bir el hareketiyle kimi zamansa sinirli bir anda fırlatmak süratiyle. Ama artık bunun için bir çözüm var. Japon bir firmanın çıkardığı Torque X01 telefonunun en büyük özelliği neredeyse kırılamaz olması.

Japonya’nın ünlü telefon üreticisi Kyocera daha önce de yıkanabilir telefonu üretmişti. Firma şimdide askeri standartlarda dayanıklılığa sahip cep telefonu “Torque X01” i piyasaya sürdü.

Kapaklı bir dizayna sahip telefon fazla uygulamaya sahip olmasa da Kyocera firmasının açıklamasına göre cihaz ABD ordusunun MIL-STD-810G standartlarında sağlamlığa sahip. Bununla birlikte şuna da dikkat çekelim, ABD ordusu özel firmaların ürünlerine bu standartları tescillemiyor. Yani bu konuda testleri firmanın kendisi yapmış.

Firma telefonun bu standartlardaki 18 farklı kategoride olduğunu iddia ediyor. Bu kategoriler arasında suya dayanıklılık, kum ve toza dayanıklılık ve darbelere karşı dayanıklılık gibi nispeten sıradan kalanların yanı sıra radyasyona karşı dayanıklılık, yüksek irtifa ve basınç gibi ilginç kategorilerde bulunuyor.

Bunların yanı sıra telefonun diğer özeliklerine gelirsek, 3.4-inçlik likit kristal ekrana sahip buda direk güneş ışığında net görüntüye sahip olması demek oluyor. Bununla birlikte cihazın 13-megapiksellik HD kamerası da bulunuyor.

Telefon Snapdragon 1.1GHz’lik ufak bir işlemci ile donatılmış. Ve içerisinde ısı, rakım, navigasyon, gelgit ve balık yoğunluğu ölçer gibi uygulamalarla birlikte geliyor. Yani tam bir maceracı/avcı telefonu.

Telefon şimdilik sadece Japonya’da satılacak gibi duruyor. Ama orada bir popülerlik yakalamayı başarırsa eminiz ki bir dağıtımcı yoluyla dünya pazarına da sunulacaktır.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...