Japon teknolojisinin son örneği telefon askeri dayanıklılığa sahip

Japon teknolojisinin son örneği telefon askeri dayanıklılığa sahip

Birçoğumuz elimizdeki telefonları kırmayı başarmışızdır. Kimisi ufak bir el hareketiyle kimi zamansa sinirli bir anda fırlatmak süratiyle. Ama artık bunun için bir çözüm var. Japon bir firmanın çıkardığı Torque X01 telefonunun en büyük özelliği neredeyse kırılamaz olması.

Japonya’nın ünlü telefon üreticisi Kyocera daha önce de yıkanabilir telefonu üretmişti. Firma şimdide askeri standartlarda dayanıklılığa sahip cep telefonu “Torque X01” i piyasaya sürdü.

Kapaklı bir dizayna sahip telefon fazla uygulamaya sahip olmasa da Kyocera firmasının açıklamasına göre cihaz ABD ordusunun MIL-STD-810G standartlarında sağlamlığa sahip. Bununla birlikte şuna da dikkat çekelim, ABD ordusu özel firmaların ürünlerine bu standartları tescillemiyor. Yani bu konuda testleri firmanın kendisi yapmış.

Firma telefonun bu standartlardaki 18 farklı kategoride olduğunu iddia ediyor. Bu kategoriler arasında suya dayanıklılık, kum ve toza dayanıklılık ve darbelere karşı dayanıklılık gibi nispeten sıradan kalanların yanı sıra radyasyona karşı dayanıklılık, yüksek irtifa ve basınç gibi ilginç kategorilerde bulunuyor.

OKU ►  Bosch, yeni yatırımıyla akıllı çip fabrikası kuruyor

Bunların yanı sıra telefonun diğer özeliklerine gelirsek, 3.4-inçlik likit kristal ekrana sahip buda direk güneş ışığında net görüntüye sahip olması demek oluyor. Bununla birlikte cihazın 13-megapiksellik HD kamerası da bulunuyor.

Telefon Snapdragon 1.1GHz’lik ufak bir işlemci ile donatılmış. Ve içerisinde ısı, rakım, navigasyon, gelgit ve balık yoğunluğu ölçer gibi uygulamalarla birlikte geliyor. Yani tam bir maceracı/avcı telefonu.

Telefon şimdilik sadece Japonya’da satılacak gibi duruyor. Ama orada bir popülerlik yakalamayı başarırsa eminiz ki bir dağıtımcı yoluyla dünya pazarına da sunulacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here