Todoist-Google Takvim işbirliği zaman yönetimini kolaylaştıracak

Date:

Google Takvim entegrasyonu

Todoist’in son güncellemesi iş yoğunluğundan ötürü yapılacaklar listesi kalabalık olanların işine yarayacak. Program kendi görev listeleri ile Google Takvim arasında eşleştirme yapma özelliğini ekledi. Yani artık sadece takviminizde yer alan görevlere bakıp düzenledikten sonra önceliklerine göre sınıflandırmakla kalmayacak, aynı zamanda yapmış olduğunuz tüm değişikliklerin Todoist hesabınıza da yansıdığını göreceksiniz.

Bu özellikle yoldaki kilometre taşları yerli yerine oturtulunca, daha büyük projeler için planlama yapmak da kolaylaşıyor. Aynı zamanda Google Takvim’inizdeki boş zamanları bloke ederek çok sayıda proje ve görevleri zamanında yerine getirmenizi sağlar. Todoist entegrasyonunu Google hesabınıza entegre ettikten sonra, zamanı geçmiş mevcut tüm görevler otomatik olarak Google Takvim’inize de eklenir (Sadece belirli görevleri eşleştirmek için de seçeneğiniz var. Hepsini aktarmak zorunda değilsiniz).

Todoist, IFTTT ya da diğer araçları kullanarak Google Takvim ile Todoist’i eşleştirebilen kullanıcıları sonsuz görev tekrarları oluşabileceği konusunda uyarıyor. Bu nedenle bu işi yeni yöntemle halletmeniz, yerinde olacaktır. Bu özellik görev yöneticisinin ‘Akıllı Takvim’ özelliğini tamamlamasına da yardımcı olacaktır. ‘Akıllı Takvim’ bitirmek zorunda olduğunuz her şey için bitiş tarihi öneren, ‘derin öğrenme’ algoritmasına dayalı bir özelliktir. Söz konusu yapay zeka tarafından önerilen ‘bitiş tarihleri’ artık Google Takvim uygulamanızda da yer edinebilecekler.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...