HiLux pikap konsept aracı

Tonka Truck ile geçmişe yolculuk

Toyota’nın Avustralya’daki şubesinde bulunan tasarımcılar klasik Tonka kamyonlarına benzeyen HiLux pikap konsept aracı yaptılar.

Tasarım ekibi, 2016 model çift koltuklu SR5 HiLux kamyon üzerinde biraz modifikasyon yapmış: Konsept aracı 2.8 litre dört silindir turbo-dizel motorla donatılarak, altı inch daha büyütülmüş. Araç arazide seyahat etmek üzere tasarlandığı için ağır yük süspansiyonu ve 35 inch lastiklerle donatılmış.

OKU ►  Toyota’dan otomobil pilleri ile ilgili müthiş bir keşif.

Araçta aynı zamanda şnorkel de var! Ve bir ışık çubuğu! Araç üzerinde şık bir boya çalışması da yapılmış. Tıpkı çocukken kumda oynadığınız kamyon gibi sahip olmak isteyeceğiniz, rüyalarınızdaki kamyon.

Toyota HiLux konsept aracını ‘yetişkinlerin gerçek boyutlu rüyası’ olarak tanımlıyor.

Bu projede hepimizin içindeki küçük çocuk, tasarımın bütününe hakim olmuş. Araç olağanüstü görünüyor. Sadece bir göz atın. Katıksız eğlencenin kamyona çevrilmiş hali!

Tonka

 

Tonka ToyotaTonka Toyota RunningAvustralya’da yaşıyorsanız ya da ziyaret etme imkanına sahipseniz, gelecek aylarda konsept aracı test etmek için bir şansınız olabilir. Toyota aracı ülke çapında tura çıkarıyor. Haziran ayı seyahat planına buradan göz atabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here