Firma daha çok canlı yayın yapımcısını platformuna çekmeyi hedefliyor

Firma daha çok canlı yayın yapımcısını platformuna çekmeyi hedefliyor

Sosyal medya devi Twitter internet üzerinden canlı yayın yapmayı sağlayacak bir Yapımcı API’sini resmen yayınladığını duyurdu. Yeni araç ile büyük medya kuruluşları ve yayıncıların Twitter üzerinden daha kaliteli yayınlar yapabilmesi hedefleniyor. Twitter bu sayede canlı yayınları direk kendi networkü üzerinden yayınlamayı planlıyor.

Twitter geçtiğimiz Sonbahar’da Periscope Producer (yapımcı) uygulamasını yayınlamıştı. Bu sayede içerik üreticileri profesyonel kameralar ve ekipmanlarla canlı yayın yapabilmeye başlamıştı.

Sosyal medya devi şimdi bunu bir adım daha ileriye taşıyarak yeni yayınladığı API ile büyük medya kanallarını kendi platformu üzerine çekmeyi hedefliyor. Producer API’si ile üçüncü parti uygulamaları Periscope hesaplarına tanımlayarak kullanmak mümkün olacak. Bu sayede canlı yayınlar istenildiği gibi kontrol edilebilecek ve istenildiği zaman durdurulup başlatılabilecek.

Yeni API ile birlikte Twitter, Telestream, Livestream (Mevo kamera), Switchboard Cloud (web platformu) ve Teradek (vido encoder ve yazılım eklentisi)’in de canlı yayın yapımcılarının kullanımı için yayınladıklarını duyudu.

Periscope’un canlı yayın ortaklarının arasında Brandlive, Grabyo, LiveU Solo, Giroptic iO 360, Make.tv, NewTek, Inc., Telescope ve Vidpresso bulunuyor.

OKU ►  Clips ile Apple ürünlerinde video hazırlamak çok kolay

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here