Uygulama daha çok ülkeye ulaşmayı hedefliyor

Uygulama daha çok ülkeye ulaşmayı hedefliyor

9.7 inçlik bir iPad ve yeni kırmızı iPhone’un tanıtılmasıyla birlikte Apple’ın programla öğretmeyi hedefleyen uygulaması Swift Playgorunds’a yeni 5 farklı dilin eklendiğini açıkladı.

Uygulamaya eklenen diller, Çince, Japonca, Fransızca, Almanca ve Latin Amerika İspanyolcası. Toplamda bir milyondan fazla indirilmiş olan uygulama, kullanıcılarına programla dersleri, puzzlelar ve bulmacalar sunarak eğlenerek programlama öğretmeyi hedefliyor.

Swift Playground uygulaması ilk kez WWDC 2016’da duyurulmuştu. Firma uygulama ile yeni jenerasyon programcılar yetiştirmeyi hedeflediklerini ifade etmişti. Tabi ki Apple sadece çocuklara yazılımcılığı öğretmeyi planlamıyor. Sonuçta ne kadar yazılımcı olursa Apple platformuna gelecek o kadar fazla uygulama olur.

Apple’ın yazılım öğreten uygulamasının en ilginç yanlarından birisi ise teknoloji devinin Swift Playgrounds’u PC ortamına çıkarmaması ve sadece iPad platformunda kullanılabiliyor oluşu. Çünkü birçok çocuk ve genç iPad kullanıcısı. Uygulama pragramlayı daha eğlenceli şekilde öğretmeyi hedefliyor.

OKU ►  Apple sonunda iPhoneSE’nin 16 GB’lık serisini bitiriyor, artık 399$’a 32GB alınabilecek

Uygulaya yeni eklenen diller iOS 10 sahibi iPad’lere bugünden itibaren gelmeye başlıyor. Bu dillerin arasına ne zaman Türkçe gelir bilmiyoruz ama en büyük temennilerimizden birisi Apple’ın Türkiye’deki potansiyeli görerek en kısa sürede bizim dilimizi de uygulamaya eklemesi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here