Twitter, 239 yeni emoji ekliyor – ama bunları henüz herkes göremiyor

Twitter, 239 yeni emoji ekliyor – ama bunları henüz herkes göremiyor

Çoğu platform, görünüş olarak işe yaramayan ve kullanılmayan bir çok emojiyi bünyesinde stoklar ama bunun aksine Twitter, şimdiye kadar olduğu gibi, yüz ifadelerini belirten ikonlar konusunda oldukça seçicidir.

Mikroblog hizmeti, Emoji 5.0 için, özel simge setini tam destekle güncellemektedir. Bunun anlamı ise, Twitter’da kendinizi ifade ederken, toplamda 239 çeşitliliğe sahip 69 benzersiz yeni ifadeden birini seçme opsiyonunuz olacak demektir.

Fakat atlamamamız gereken bir nokta var: Bu yeni ikonlar, Twitter’ın web sitesi ve uygulamasının dışında kolayca görüntülenemeyecek. Örneğin, bayrak emojisi, üçüncü parti uygulamaları ve kullanıcıları tarafından görüntülendiğinde, kara bayrak emojisi karşılarına çıkacaktır.

Dolayısıyla, bu yazının içerisinde, bu yeni ikonlar görüntülenmiyorsa, şimdi nedenini siz de biliyorsunuz.

Twitter, her konuda olduğu gibi, emojiler konusunda da seçici davranıyor

Örneğin, Emoji 5.0 desteği olmayan uygulamalar, yeni eklenen resimleri görüntülediğinde ne olur:

Bunun nedeni, “ilgili her platform için yerel emoji kullanması” standardını henüz Emoji 5.0 için uygulamaya koymamasıdır.

Twitter’ın tasarım lideri Bryan Haggerty, ikonların genişletilmiş seçiminin, aynı zamanda, Twemoji 2.3 koleksiyonunu indirebileceğiniz GitHub’da kullanıma hazır olacağını duyurdu.

OKU ►  WhatsApp’a fotoğrafları daha net gösterecek gece modu özelliği mi geliyor?

Bu hareketle, Google’ın yaklaşan Android 0 güncellemesinin 5.0 sürümü için destek alacağını duyurduktan sonra, mikroblog hizmeti Emoji 5 ile uyumluluk bildirmek için ikinci büyük platform haline gelir.

Şimdi, bütün Twitter kullanıcıları, Twitter’a giriş yapın ve bir tweet’e sığdırabileceğiniz 239 yeni emojinin bir kaçını gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here