Twitter hesapları #NaziHollanda mesajını yaymak için hacklendi

Hollanda ve Almanya’ya mesaj

Geçen Kasım ayında gerçekleşen hack olayının bir tekrarı mahiyetinde olan bu olayda, çok sayıda Twitter kullanıcısı ansızın rahatsızlık verici sloganik mesajlar göndermeye başladılar. Bu seferki Türkçe yazılmış ve #NaziHollanda ya da #Nazialmanya hashtag’leriyle Hollanda hedef alınmış. Fakat en azından geçen seferkinden farklı olarak bu olayda kaynağın ‘Twitter Counter’ olarak adlandırılan üçüncü servis olduğu görülüyor.

Forbes ve aktris Sarah Shahi’nin Twitter hesapları da etkilenen hesaplar arasında, fakat şimdiye değin herhangi bir kimlik avı faaliyeti gözlenmedi. Sadece Erdoğan yanlısı bir mesajın ve bir YouTube videosunun olduğu mesaj, tekrar tekrar gönderilmiş. Son olaydan farkı, bu saldırının arkasındaki kişiler sadece tanınmış hesaplardan mesaj göndermekten ziyade, dakika başı yüzlerce mesaj göndermeyi hedef edinmişler.

Her zamanki gibi hesabınızı ve bağlı olabileceğiniz herhangi bir üçüncü parti uygulama ya da servisleri kontrol etmek için iyi bir zaman. Eğer onlar hacklenirlerse, siz de hacklenirsiniz.

OKU ►  Artık Facebook Albümlerde yapacağınız her güncelleme kaydedilecek

Kontrolünüzü bitirdikten sonra aynı zamanda benzersiz bir şifre kullanmanızı ve iki aşamalı doğrulama işlemini etkinleştirmenizi tavsiye ederiz.

OKU ►  New York Times gazetesi muhabirlerinin ‘Tweet’lerini gazetesinde yayınlayacak

Van Zanten Twitter Counter’ın bu sorunu çözmek için çalışma yaptığını, ve saat 4.19 itibariyle tweetlerin durduğunu söyledi. Fakat mesajlar halen bir çok ele geçirilmiş hesapta görünür durumda (Uluslararası af örgütünün ve Sprint CEO’su Marcelo Claure’nin hesapları da dahil olmak üzere).

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox