Twitter hesapları #NaziHollanda mesajını yaymak için hacklendi

Date:

Hollanda ve Almanya’ya mesaj

Geçen Kasım ayında gerçekleşen hack olayının bir tekrarı mahiyetinde olan bu olayda, çok sayıda Twitter kullanıcısı ansızın rahatsızlık verici sloganik mesajlar göndermeye başladılar. Bu seferki Türkçe yazılmış ve #NaziHollanda ya da #Nazialmanya hashtag’leriyle Hollanda hedef alınmış. Fakat en azından geçen seferkinden farklı olarak bu olayda kaynağın ‘Twitter Counter’ olarak adlandırılan üçüncü servis olduğu görülüyor.

Forbes ve aktris Sarah Shahi’nin Twitter hesapları da etkilenen hesaplar arasında, fakat şimdiye değin herhangi bir kimlik avı faaliyeti gözlenmedi. Sadece Erdoğan yanlısı bir mesajın ve bir YouTube videosunun olduğu mesaj, tekrar tekrar gönderilmiş. Son olaydan farkı, bu saldırının arkasındaki kişiler sadece tanınmış hesaplardan mesaj göndermekten ziyade, dakika başı yüzlerce mesaj göndermeyi hedef edinmişler.

Her zamanki gibi hesabınızı ve bağlı olabileceğiniz herhangi bir üçüncü parti uygulama ya da servisleri kontrol etmek için iyi bir zaman. Eğer onlar hacklenirlerse, siz de hacklenirsiniz.

Kontrolünüzü bitirdikten sonra aynı zamanda benzersiz bir şifre kullanmanızı ve iki aşamalı doğrulama işlemini etkinleştirmenizi tavsiye ederiz.

Van Zanten Twitter Counter’ın bu sorunu çözmek için çalışma yaptığını, ve saat 4.19 itibariyle tweetlerin durduğunu söyledi. Fakat mesajlar halen bir çok ele geçirilmiş hesapta görünür durumda (Uluslararası af örgütünün ve Sprint CEO’su Marcelo Claure’nin hesapları da dahil olmak üzere).

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...