Hollywood filmlerinin vazgeçilmez Türk silahı UTS-15

Date:

Utaş UTS-15 avlanmak ve güvenlik konusunda rakip kabul etmiyor.

ABD Polisi ve FBI’ın vazgeçemediği Türk silahı UTS 15

Utaş UTS-15 yakın muharebede ve diğer tüfeklerin avantaj sağlayamadığı dar alanlarda rahatça kullanılabilmesi için taasarlanmıştır.İster avlanmak, ister güvenlik amaçlı kullanılsın UTS-15 alanında rakip kabul etmeyen bir av tüfeğidir. 12 kalibre pompalı taktik av tüfeği 1 tanesi fişek yatağında 7+7 toplam 15 fişek kapasitesi

İşte ABD Polisi ve FBI’ın vazgeçilmez tatktik silahı UTS 15 videosu;

 

Gerek dizaynı, gerek fişek kapasitesi gerekse de üzerindeki teknik özellikleri UTS-15”i sıradan bir av tüfeği olmaktan öteye taşıyor. Yabancı dergi ve tanıtım videolarında UTS-15’in Polis Özel Harekat Birimleri tarafından nasıl ve korsanlığa karşı uluslararası sularda ticari gemi ve yatlarda nasıl kullanıldığı detaylı olarak anlatılmaktadır.

Pompa sistemi içerisindeki entegre lazer ve fener sistemi özellikle bu silahın tasarım amacına en uygun özellikleri arasında yer almaktadır. Tek parmakla ulaşımı ve kumandayı mümkün kılan ergonomik dizayn operatörün konsantrasyonuna katkı sağlamaktadır. Silahın üzerinde de picattiny raylı sistem bulunmaktadır. Optik ve mekanik nişangah takıp sökmeyi pratik hale getiren bu sistem son yıllarda askeri amaçlı üretilen silahlarda kullanılmaktadır.

UTS 15 yakın muharebede taktik silahı Türkçe tanıtım filmi;

Yabancı basın ve dergilerde UTS-15

uts 15uts 15

uts 15uts 15

UTS 15 Fast & Furious 7 filminde

uts 15
UTS 15 Fast & Furious 7 filminde

Utaş Tarihçe

UTAŞ, silah tasarımı, mühendisliği ve OEM üretimi konusunda uzmanlaşmış bir Türk şirketidir. 2006 yılında kurulan UTAŞ’ın merkez ofisi ve fabrikası Antalya’da bulunmaktadır. Utaş’ın Amerika Birleşik Devletleri’nde de bir satış ofisi ve üretim tesisi mevcuttur. Utaş kuruluşunun ilk yıllarında Türkiye’de bulunan tüfek üreticilerinin Amerika ile bağlantı kurmalarını sağlayarak, bu firmaların tüfeklerinin ihracatını gerçekleştirirken, 2011 yılının sonlarına doğru tamamlamış olduğu projesi UTS 15 pompalı av tüfeğinin piyasaya çıkmasıyla kendi ürününün ihracatı üzerine yoğunlaşmıştır. Şirketimiz tasarımları ile en iyi ateşli silah tasarım şirketleri arasında bulunmakla birlikte 2006 ve 2007 yıllarında NRA’nın American Rifleman Dergisi tarafından “Yılın Silahı” adaylığına layık görülmüştür. UTAŞ mükemmel tasarımlarıyla ödüller kazanmaya devam ederken şirketin kalbi yeniliğe dayanmaktadır.

Yenilikçi mekanik tasarımı, yenilikçi üretim süreçleri ve silahlarda kullanılan yenilikçi materyaller UTAŞ’ı tanımlayan özellikler olarak ön plana çıkmakta ve şirketi bu sektördeki diğer firmalardan ayırmaktadır. Çok sayıda tasarım yeniliğinin yanı sıra yeni UTS-15 av tüfeği, 100% polimerden yapılmış kubuza sahip ilk tüfek olma özelliğine sahiptir. Aslında tüfeğin %80’inden fazlası fiber destekli enjeksiyon kalıplı polimerden üretilmiştir. Elbette ki silahlarda yeni hafif materyallerin kullanılması mükemmel bir mühendislik kabiliyeti ile desteklenmelidir ki bu da UTAŞ’ın uzman olduğu bir konudur.

UTAŞ’ın tasarım stüdyosunda silah tasarım ekibi, bir silah konseptini hayata geçirebilmek için bir 3-D CAD/CAM bilgisayar tasarım programı ile çalışmaktadır. Her bir parça bilgisayar programında konsept haline getirildikten sonra UTAŞ mühendisleri ilgili parçayı değerlendirmekte ve imalat süreci ve materyali konusunda tavsiyelerde bulunmaktadır. Dolayısıyla, bütün silahlar, ilgili kullanım amacı için en iyi silahı üretebilmek amacıyla tasarımı, mühendisliği ve üretimi birleştiren bir ekip ruhu ile geliştirilmektedir.

utaş uts 15

UTS 15 TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • 12 kalibre pompalı av tüfeği 2 1⁄2”, 2 3⁄4” & 3” magnum fişeklerin kullanımına uygundur.
 • 1’şer fişek kapasiteli 2 şarjörü dönüşümlü fişek atabilir, ya da kullanılmak istenilen şarjörü, şarjörselektörü ile seçilebilir. Anında açılabilen yükleme kanal kapakları ile fişekler kolaylıkla yerleştirilir. (Türkiye’de yasalar gereği 7 sağ 7 sol şarjör olan fişek kapasitesi tahdit tapası ile düşürülmektedir.)
 • Hangi şarjörde ne kadar fişek kaldığını görmek için izlenebilir şarjör takip tapası vardır.
 • Optikler ve nişangahların takılabilmesi için tüfeğin üzerine monte edilmiş magnezyum alaşımlıpicatinny rayı vardır.*
 • İki farklı nişan alma seçeneği sunan ve sağa ya da sola doğru ayarlanabilir V şeklinde gez veyadairesel gez imkanı veren ve opsiyonel olarak sunulan arka nişangah takımı.*
 • Yan kulakları sayesinde korumaya alınmış ve tamamen ayarlanabilir yükseklik özelliği ile arpacığıbulunan ve opsiyonel olarak sunulan ön nişangah takımı.*
 • İçerisinde yay bulunan fişek besleme ünitesi, kolayca çıkarılabilen horoz ve iç tetiği de içindebulunduran ateşleme ünitesinin de yer aldığı teknik polimer kubuz.
 • Yay destekli fişek fırlatıcı.
 • Fiber elyaf (glass fiber) takviyeli polimer yapılı, kaldırılabilen üst kubuz.
 • Fiber elyaf takviyeli (glass fiber) 1” kalınlığında, darbeyi kesen kauçuk dipçik pedi.
 • Döner kafası hassas işlenmiş ve ısıl işlem görmüş 4140 çelik ve 3 tırnak kilitme sistemine sahip,4140 çelik mekanizma gövdesi.
 • Hassas işlenmiş ve ısıl işlem görmüş 4140 çelik üç tırnak kilitleme sistemine sahip namlu kepi.
 • Hassas işlenmiş 4140 çelik, Beretta stili şok tüplerin takılmasına uygun diş yatağı bulunan namlu.
 • Hassas işlenmiş 4140 çelik, üzerinde alev gizleyeni bulunan ve şok yatağı tamamıyla namluyatakılabilen şok tüp.
 • Dahili olarak tüfeğe monte edilebilen, açma kapama düğmesi ile çalıştırılan ve yerleşik LEDprojektör ve lazerli gece görüşü sağlayan nişan alma ve ateş etme kabiliyetini arttıran lazeraksesuarı.*
 • Tüfeğin ön sol yanında, arka sol yanında kolaylıkla takılabilen askı kayışları bulunmaktadır.
 • Bütün plastik polimer parçalarda mat siyah, parlama yapmayan hammadde kullanılmıştır.
 • Bütün çelik parçalarda mat siyah krom ya da siyah oksit kaplama kullanılmıştır.
 • Bütün alüminyum parçalarda mat siyah eloksal kaplama kullanılmıştır.
 • Namlu uzunluğu 49,8 cm’dir.
 • Tüfeğin dipçikten namlu ucuna kadar olan toplam uzunluğu 72,5 cm’dir.
 • Tüfeğin ağırlığı 3,5 kg’dır.
 • Tüfeği 5 ana montaj grubuna ayırmak için 30 saniye yeterlidir.*Standart UTS 15 taktik şok tüp ile birlikte satışa sunulmaktadır. Ön, arka nişangahlar, silindir şok tüp, 7,5” namlu uzatma şoku, siyah canvas çanta ve laser/fener aksesuarı standart UTS 15 modelinin satış fiyatına dahil değildir. Bu ürünler ekstra ücrete tabi olup, aksesuar olarak satılmaktadır.

uts 15

UTS-15 Fiyatları dört farklı seçenek ile  2600.TL, 2700.TL,2800,2950.TL ‘den satışa sunulmaktadır. (3 Aralık 2015)

http://www.utas-usa.com/turkiye-bayi-listesi

http://www.astrasilah.com/uts15-utas-tufek

UTS-15 inceleme videosu

2 Comments

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...