Uygulama sayesinde ücretsiz olarak televizyon yayınları izlenebilecek

Uygulama sayesinde ücretsiz olarak televizyon yayınları izlenebilecek

Bu aralar birçok problemle uğraşmasına rağmen BitTorrent firması eşler arası çalışan canlı yayın uygulamasını Android platformuna çıkardı. Birkaç hafta içerisinde iOS’a da geleceği ifade edilen uygulama Google Play Store üzerinde şimdiden 3.2’lik bir oy topladı.

Ücretsiz TV yayını olacak

BitTorren Live, TV yayınlarını ücretsiz olarak izlemeyi sağlayacak. İçeriğini firmanın belirleyeceği uygulama “haberde alternatif sesleri” destekleyeceği gibi spor ve kültürel alanlarda da içeriğe sahip olacak. Yayınlar eşler üzerinden izleneceği için yayın kalitesini kullanıcı sayısı belirleyecek. Play Store’daki yorumlara göre Android uygulaması Chromecast desteği içermiyor ve arayüzü ile kütüphanesi konusunda da geliştirme göstermesi lazım.

BitTorrent yakın zamanda bir CEO’sunu kaybetmişti. Bunun sebebi reklam destekleyen bir video-muzik paylaşma servizi Now’dı. BitTorrent bunun üzerine “medya alanı üzerine odaklandık”larını ifade eden bir açıklama yayınlamıştı. BitTorrent Live’ı Android platformuna getirmek bu konuda önemli bir adım oldu. Ama firmanın içerisinde olduğu karmaşa göz önünde bulundurulunca BitTorrent Live’ın kaderinde ne olacağı biraz endişeli gözüküyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here