BitTorrent’in canlı TV uygulaması Android’e geldi

Date:

Uygulama sayesinde ücretsiz olarak televizyon yayınları izlenebilecek

Bu aralar birçok problemle uğraşmasına rağmen BitTorrent firması eşler arası çalışan canlı yayın uygulamasını Android platformuna çıkardı. Birkaç hafta içerisinde iOS’a da geleceği ifade edilen uygulama Google Play Store üzerinde şimdiden 3.2’lik bir oy topladı.

Ücretsiz TV yayını olacak

BitTorren Live, TV yayınlarını ücretsiz olarak izlemeyi sağlayacak. İçeriğini firmanın belirleyeceği uygulama “haberde alternatif sesleri” destekleyeceği gibi spor ve kültürel alanlarda da içeriğe sahip olacak. Yayınlar eşler üzerinden izleneceği için yayın kalitesini kullanıcı sayısı belirleyecek. Play Store’daki yorumlara göre Android uygulaması Chromecast desteği içermiyor ve arayüzü ile kütüphanesi konusunda da geliştirme göstermesi lazım.

BitTorrent yakın zamanda bir CEO’sunu kaybetmişti. Bunun sebebi reklam destekleyen bir video-muzik paylaşma servizi Now’dı. BitTorrent bunun üzerine “medya alanı üzerine odaklandık”larını ifade eden bir açıklama yayınlamıştı. BitTorrent Live’ı Android platformuna getirmek bu konuda önemli bir adım oldu. Ama firmanın içerisinde olduğu karmaşa göz önünde bulundurulunca BitTorrent Live’ın kaderinde ne olacağı biraz endişeli gözüküyor.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...