WhatsApp mesaj düzenleme ve geri çekme özellikleri getiriyor

WhatsApp, mesajları sıraya dizme özelliğini de içeren bir güncelleme yayınladı

WhatsApp, iPhone’a medya paylaşım limitini artırmasının yanı sıra, mesajları sıraya dizme özelliğini de içeren bir güncelleme getirdi.

Kendini dışlanmış hisseden Android kullanıcılarına, gönderilen mesajları iptal etme ve mesajları düzenleme özelliklerine yakın zamanda kavuşacaklarını söyleyebiliriz.

WhatsApp, Android uygulamasındaki deneme sürümünün sızan görüntülerine göre, gönderilen mesajı iptal etme ve düzenleme özelliklerinin yakın zamanda Android kullanıcılarına ulaşacak.

Bu iki özellik ilk olarak Twitter’da WABetalnfo tarafından görüntüler ile birlikte paylaşıldı.

Düzenleme Özelliği

İsminden de anlaşılacağı üzerine, bu özellik kullanıcıların gönderdikleri mesajları düzenlemelerini sağlıyor. Ancak mesaj gönderildikten sonra düzenleme yapılabilmesi için, karşı tarafın mesajı okumamış olması gerekmekte.

Telegraph ve BBM gibi diğer mesajlaşma servislerinin kullanışlı benzer özellikleri olduklarına bakarsak çok da şairane bir özellik gibi durmuyor.

Yine de, düzenleme özelliğinin gelişi, hiç şüphe yok ki kullanıcılar tarafından takdir edilecek.

OKU ►  Anti-drone silahı, hedefi 1.2 mil öteden indiriyor

Mesajı geri çekme özelliği

Düzenleme özelliği ile birlikte mesajı iptal etme özelliği de geliyor. Ancak, bir ikazda bulunmakta fayda var. Gönderdiğiniz mesajı karşı tarafın okumaması gerekiyor, sadece o zaman gönderdiğiniz mesajı iptal edebilirsiniz.

OKU ►  "Samsung Galaxy Note 7" Soruşturmasından çelişkili sonuç

Bu yenilik, özellikle anın heyecanına kapılıp bir anda mesaj gönderen ve sonradan pişman olanlar için oldukça kullanışlı.

Yani, bir daha bilinciniz yerinde değilken eski kız arkadaşınıza mesaj atarsanız, sevgilinizin mesajı okumamış olması için dua edin ki, kendinize geldiğinizde daha sonrası için suç teşkil edecek veya pişmanlık oluşturacak mesajınızı silebilesiniz.

Mesajı iptal etmek için henüz spesifik bir zaman aralığı olacak mı belli değil. Örneğin, Telegram 48 saat sonra mesajı iptal etmenize izin vermiyor.

Hem iptal etme hem de düzenleme özellikleri, Android uygulaması için deneme sürecinde.

Bu özellikler ne zaman piyasaya çıkacak?

WhatsApp bu konuda henüz bir açıklama yapmadı. Ancak sızan görüntüler Android uygulaması için olsa da, iOS kullanıcıları umutsuzluğa kapılmasın. Çünkü piyasaya çıkar çıkmaz onlarda bu özelliklerden yararlanabilecek.

OKU ►  Apple 2017’de 5 inç’lik dual kameralı bir iPhone modelini duyurabilir

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox