WhatsApp mesaj düzenleme ve geri çekme özellikleri getiriyor

Date:

WhatsApp, mesajları sıraya dizme özelliğini de içeren bir güncelleme yayınladı

WhatsApp, iPhone’a medya paylaşım limitini artırmasının yanı sıra, mesajları sıraya dizme özelliğini de içeren bir güncelleme getirdi.

Kendini dışlanmış hisseden Android kullanıcılarına, gönderilen mesajları iptal etme ve mesajları düzenleme özelliklerine yakın zamanda kavuşacaklarını söyleyebiliriz.

WhatsApp, Android uygulamasındaki deneme sürümünün sızan görüntülerine göre, gönderilen mesajı iptal etme ve düzenleme özelliklerinin yakın zamanda Android kullanıcılarına ulaşacak.

Bu iki özellik ilk olarak Twitter’da WABetalnfo tarafından görüntüler ile birlikte paylaşıldı.

Düzenleme Özelliği

İsminden de anlaşılacağı üzerine, bu özellik kullanıcıların gönderdikleri mesajları düzenlemelerini sağlıyor. Ancak mesaj gönderildikten sonra düzenleme yapılabilmesi için, karşı tarafın mesajı okumamış olması gerekmekte.

Telegraph ve BBM gibi diğer mesajlaşma servislerinin kullanışlı benzer özellikleri olduklarına bakarsak çok da şairane bir özellik gibi durmuyor.

Yine de, düzenleme özelliğinin gelişi, hiç şüphe yok ki kullanıcılar tarafından takdir edilecek.

Mesajı geri çekme özelliği

Düzenleme özelliği ile birlikte mesajı iptal etme özelliği de geliyor. Ancak, bir ikazda bulunmakta fayda var. Gönderdiğiniz mesajı karşı tarafın okumaması gerekiyor, sadece o zaman gönderdiğiniz mesajı iptal edebilirsiniz.

Bu yenilik, özellikle anın heyecanına kapılıp bir anda mesaj gönderen ve sonradan pişman olanlar için oldukça kullanışlı.

Yani, bir daha bilinciniz yerinde değilken eski kız arkadaşınıza mesaj atarsanız, sevgilinizin mesajı okumamış olması için dua edin ki, kendinize geldiğinizde daha sonrası için suç teşkil edecek veya pişmanlık oluşturacak mesajınızı silebilesiniz.

Mesajı iptal etmek için henüz spesifik bir zaman aralığı olacak mı belli değil. Örneğin, Telegram 48 saat sonra mesajı iptal etmenize izin vermiyor.

Hem iptal etme hem de düzenleme özellikleri, Android uygulaması için deneme sürecinde.

Bu özellikler ne zaman piyasaya çıkacak?

WhatsApp bu konuda henüz bir açıklama yapmadı. Ancak sızan görüntüler Android uygulaması için olsa da, iOS kullanıcıları umutsuzluğa kapılmasın. Çünkü piyasaya çıkar çıkmaz onlarda bu özelliklerden yararlanabilecek.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...