Valve, Steam’de oyun yayıncılığı için düşük ücretler konusunda umutlu

Oyun sevenlerin iyi bildiği Half Life oyununun yapımcısı Valve oyun yayıncılığını basitleştirmeye yönelik planlarını Steam Direct ile paylaştı.

Valve daha düşük ücretler için Steam’le anlaşmaya çalıştı. Uzun bir görüşmeden sonra önceki fiyatlarla devam etme kararı alındı. Valve bağımsız yapımcılara en düşük 100 dolarlık telafi ücreti talep edeceğini açıkladı. Şirket kullanıcıların tartışmalarını inceledikten sonra haklı çıkmanın zor olduğunu fark edip tercihini düşük ücretlerden yana yaptı ve kaliteyi fiyatların belirlemesinin yeterli olmayacağını belirtti.

Valve oyun isteklerini yakından izleyeceğini ve Steam’in mağaza algoritmasının gerçekten ilgi çekici başlıkları gösterdiğini doğrulamak için insan girdisi kullanacağı vaadinde bulundu. Bu birleşimin şeffaflığı sayesinde endişelenmelere gerek kalmayabilir.

Oyun sevenlerin iyi bildiği Half Life oyununun yapımcısı Valve oyun yayıncılığını basitleştirmeye yönelik planlarını Steam Direct ile paylaştı.

Oyun devi, Curators özelliklerini bu danışmanlara kullanıcıların oynamaları için başlık önerirken daha fazla yetki vermek için tekrar düşünüyor. Curators özellikleri, satın alınacak oyunları özel tavsiyeler sunan kişisel listeler hazırlamaktan daha kolay olacak. Ayrıca vitrine kendi içeriklerinden daha fazla yer alacaklar ve yayın öncesi erişim elde etmeleri daha hızlı olacak.  Curators özelliği isteğe başlıdır. Bundan dolayı alışverişlerinizde kendinizi rahat hissedeceksiniz. Bu seçimleri görmek zorunda değilsiniz.

OKU ►  2017 Steam yaz indirimleri: Middle-earth: Shadow of Mordor, Mafia 3 ve dahası
OKU ►  PSVR için Psychonauts Rhombus of Ruin, 21 Şubat’ta çıkıyor

Steam Direct’in ne zaman hayata geçirileceğine dair kesin bir tarih yok. 100 dolar çöpe atılmayacak bir miktar olsa da yarı zamanlı çalışan bir geliştiricinin bile Steam’de nispeten daha az sorunlarla karşılaşması için yeterince küçük bir miktar. Valve yüksek ücretleri kabul etseydi, Steam Direct’in kendini işine adamış geliştiricilere yönlendirilmesi sınırlı olabilirdi. 500 dolara kadar çıkabilir hatta 5000 dolara kadar bile yükselebilirdi.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox