Visa, alışverişlerde kullanılabilecek bir çift gözlük

Kredi kartı ile ödeme işlemini kolaylaştırmak

Güneş gözlükleri yakında resminizi çekmenin ötesinde şeyler yapabilecekler. Visa,  alışverişlerde kullanılabilecek bir çift gözlük prototipini Salı günü SWSX’te tanıttı. Kullanıcının Visa hesabına bağlı bir çip kollardan birine takılıyor. Böylece kredi kartını pos cihazından geçirmek ya da şifre girmek yerine kullanıcının işlemi tamamlamak için terminale dokunması yeterli oluyor.

OKU ►  Curve ile tüm kartlar tek uygulamada

Visa marka ve innovasyon pazarlama yetkili çalışanı Chris Curtin CNBC’ye “Olmak istediğiniz her yerde sloganımızla bağlantılı olan bir cihaz” diyerek sözlerine, “Bu cihaz olmadan sloganımızın gereğini yerine getirmek zor. “ şeklinde devam etti.

Gözlükler henüz satışa sunulmuş değil. Visa’nın bildirdiğine göre gözlüklere gösterilecek ilgiyi ölçmek için testler yapılıyor. Aynı zamanda bir marka ya da bankayı ürünün piyasaya çıkışı için sponsor olarak ayarlama çalışmaları da yapılıyor.

Cihazın gerçek hayattaki etkisini test etmek için, Uber ve Lyfts’in yokluğunun teknolojinin en iyi ve en parlak firmalarını şaşkınlığa uğrattığı yerden, SXSW’den daha iyi bir yer var mıdır?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here