Volkswagen sahipleri park ücretlerini ve cezalarını telefon uygulamasıyla ödüyor

Yakında bu yeni uygulama ile araçta kiralayabileceksiniz

Volkswagen Finansal Departmanı, park ücretlerini ve cezalarını akıllı telefonlarınız ile ödemenizi sağlayan uygulama PayByPhone’u satın aldı.

PayByPhone uygulaması şu an için, Vancouver tabanlı olup, Kanada, Amerika, Fransa, Büyük Britanya, İsviçre ve Avustralya’da kullanılabiliyor.

2016’da şirket 12.5 milyon kullanıcıdan 250 milyon dolar park ödemesi tahsil etti.

Almanya’daki en büyük parasız ödeme yöntemi olan Sunhill Teknolojileri’ni de geçen yıl satın almış olan Volkswagen, PayByPhone ile şirketin park ödemeleri imkanlarını da genişletmiş oldu.

Bir röportajında PayByPhone CEO’su Kush Parikh, ” Volkswagen Finans Departmanı’nın uygulamamızı satın aldığını belirtmekten gurur duyuyorum. Son dönemde Volkswagen’in genel mobilite servislerine oldaklandığını söylemek yanlış bir tespit olmaz. Burada en büyük park ödeme sağlayıcısı olmamız dışındaki anahtar nokta, kullanıcılarımız ile bu uygulamalar aracılığı ile kurduğumuz ilişkidir. Mobil ilişkiler sayısız ekstra servislere genişleyebilen bire bir ilişkilerdir” dedi.

OKU ►  Avustralya’da yüz tanıma sistemi pasaportların yerini alacak

PayByPhone şimdilik park ödemelerine odaklandıklarını ve araç kiralama gibi diğer mobil teknolojilere daha sonra geçeceklerini belirtti.

Kush, “Planlarımız, park ödemelerini kullanıcılar için elimizden geldiği kadar kusursuz ve kolay yapmaya odaklı” dedi.

OKU ►  “Discover People” ile Facebook’tan yeni arkadaşlar edinebilirsiniz

Şirketin araçlar park ettiğinde plakaları kullanıcı hesapları ile bağlayan programı var. Park yerinden ayrıldıktan sonra kullanıcılar ücretleri programdan takip edebiliyor. Kush, bunun kolayca otonom araç harekatına kadar genişletilebileceğini söyledi.

Şirket, bu yatırımın yeni devletlerde yayılmasına imkan sunacağına inanıyor ve bu bağlamda park ödemelerini kusursuz hale getirmeye odaklanıyor.

PayByPhone’a göre, kullanıcıların bilgileri sayısız ekstra hizmette kullanılabilir. Buna akıllı şehirler denilen uygulama da dahil.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox