Vungle 300 milyon dolarlık gelir artış oranı öngörüyor

Date:

“Vungle’ın bir adım önde olmasını sağlayan yanı post-install data’ya ulaşıyor olması.”

Adtech firmasının startup şirketleri genellikle yıllık gelirleri 100 milyon doları bulduğunda bunun duyurusunu yaparlar. Ancak uygulama içerisinde video reklamları sunan Vungle için durum biraz daha iyi.  Açıkladıklarına göre yıllık karlılıkları 300 milyon dolarlık gelir artış oranını yakaladı.

Reklamcılık açısından en büyük çeyreği uluşturan geçtiğimiz üç ay olmasına rağmen Vungle’ın açıklaması Ocak ayındaki brüt gelirlere dayanıyor. CEO Zain Jaffer bu startup’ın 2016’ın son çeyreğinde getirdiği gelirden daha fazlasını 2017’nin ilk çeyreğinde getireceğini öngörüyor.

“Sanırım şuanda reklamcılık teknolojisi dünyasının sürekli patlayarak büyüyen sektörünün içerisindeyiz” diye ekliyor Jaffer.

Özellikle mobilden reklam verenlerin tam anlamıyla performansa odaklandıklarını söylüyor. Buradan kastı tık bazlı veya indirme sayısı bazlı bir performans değil. Jaffer’ın söylediğine göre Vungle’ın en kritik özelliği indirildikten sonraki veriye yani ‘post-install data’ ya ulaşıyor olması. Bu sayede reklamların kullanıcıları yönlendirip uygulamayı açıp para harcayıp harcamadıklarını ölçebiliyor.

Vungle’ın rakibi olan AppLovin hisselerinde büyük kısmını Çinli özel bir sermaye şirketine 1.4 milyar dolara sattı. Bu da Jaffer’a göre bu sektördeki boşluğu kanıtlar nitelikte.

“Burada analistlerin artık uyanması ve mobil gelirleri nelerin arttırdığının farkına varmaları gerekiyor. İnsanlar TV yatırımlarının mobile kaydığına takmış durumdalar. Ama bu bir format sıkıntısı değil. Buradaki asıl sıkıntı iş modeli sıkıntısı” diye belirtiyor Jaffer.

Vungle’ın bu rekabet ortamını çok ciddiye aldığını söyleyen Jaffer, firmaları farklılaştıran kilit noktanın yüksek değerdeki kullanıcıları reklam verenlerle buluşturabilmek olduğunu savunuyor.

“Eğer gerçekten odaklanabilirseniz endüstri lideri olmamanız için hiç bir sebep yok” diyor.

Gözüken o ki Asya-Pasifik bölgesini 2015 yılından bu yana Vungle yüzde 400’lük sağlam bir büyüme gerçekleştirdi. Ve şirketin açıkladığına göre 40.000’den fazla mobil uygulamada kullanılmaya başlandı.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

2 Comments

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...