Warby Parker Prescription Check

Göz doktoruna bağımlılık kalkıyor

Warby Parker göz doktoruna gitmeden göz bozukluğuna uygun gözlüğü almanızı sağlayacak. Yeni uygulaması ‘Prescription Check (Reçete Kontrolü)’ ile telefon ve bilgisayar bir arada kullanılarak 20 dakikalık bir göz testi uygulanıyor ve son aşamada kesin kararı verecek bir doktor tarafından gözden geçiriliyor. Böylece Warby Parker klasik satış yöntemlerinde olduğu gibi müşterilerin reçeteleriyle gelip gözlük almalarını beklemek zorunda kalmadan, müşteri portföyünü kendisi oluşturmuş olacak.

Warby Parker bu aşamada sadece California, Florida , New York ve Virginia eyaletlerindeki 18 ile 40 yaş arasındaki Warby Parker gözlüklerini kullananların test için uygun olacaklarını belirtiyor. Ve ileride reçete yenileme işlemlerine başlamadan önce ilk aşamada halihazırda gözlük kullananların reçetelerinin halen geçerli olduğunun teyidini yapmakla yetinecek.

Göz testi warby

Warby Parker yeni uygulamasını ilerleyen zamanlarda daha geniş alandaki yeni müşterileri için de hizmete sokacaktır. Fakat Warby Parker’ın üzerinde durduğu bir nokta var: İnsanlar doktora düzenli olarak giderek kontrollerini yaptırmak zorunda olacaklar. Yani göz doktorunu bütünüyle egale edemiyorsunuz.

Prescription Check uygulaması yokken Warby Parker kullanıcıları ya kendileri doktora giderek reçete almak zorunda kalıyorlardı, ya da firmanın genellikle büyük şehirlerde bulunan 50 civarındaki mağazasından birine uğramak. Prescription Check’in kullanmakta olduğu teknoloji, 2014 yılında online göz testi yapmaya başlayan ve 9.5 milyon dolar fon toplayan Opternative’in yöntemine çok benziyor. Lakin, optometrist ve oftalmolojistler, göz testi sektöründe ellerinin altında bulundurdukları pastadan pay kaptırmamak için bir takım yasal düzenlemelerle firmaya bazı zorluklar çıkardılar.

OKU ►  Facebook'un güvenlik kontrolü Bangkok’ta yalan haberlerin kurbanı oldu

Gözlük reçete testi Warby Parker

Prescription Check testi esnasında kişiler bilgisayar ekranı önünde ayakta dururlarken, ellerinde tuttukları telefonda okudukları talimatları yerine getirirler. Telefon kamerası bilgisayar ekranının bir köşesine yerleştirilen kredi kartını ölçeklendirerek mesafe ve ekran büyüklüğü tespiti yapabilir. Böylece testler sağlıklı şekilde ayarlanmış olur.

Halihazırda internet üzerinden satış konusunda ciddi faaliyetlerde bulunan Warby Parker’ın yeni uygulaması ve kullanacağı teknoloji, perakende satış mağazaları için de büyük avantaj sağlayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here