WatchOs 3.2.3 güncellemesi ile Apple Watch artık daha akıllı

Apple Watch için watchOS 3.2.3 güncellemesi kullanıma sunuldu

Bekleyenlere müjde! Apple Watch için watchOS 3.2.3 güncellemesi kullanıma sunuldu. Apple, tüm Apple Watches için rutin bir hata düzeltme ve güvenlik güncelleştirmesi yayımlamış durumda. WatchOS 3.2.3 artık iPhone’ daki Watch uygulamasından tüm kullanıcılar için bir yazılım güncellemesi olarak mevcut.

OKU ►  Apple'ın yeni iCloud tarifesi hafifledi

WatchOS 3.2.3’te de başka herhangi bir değişiklik olup olmadığı tespit edildiği durumda burdan güncellemeye devam ediyor olacağız. Bu sonbaharın ilerleyen zamanlarında Apple, faaliyet, egzersiz, müzik çalma listesi, yeni saat görüntüleme biçimleri ve daha fazlasını geliştiren Apple Watch için watchOS 4’ü de piyasaya sürdü.Apple Watch için watchOS 3.2.3 güncellemesi kullanıma sunuldu

OKU ►  Google Duo, Truecaller'a entegre edilecek

Apple Watch ürünlerinin tümü watchOS 4’ü çalıştırabilir durumda iken, güncelleme iPhone 5 ve iPhone 5c’de çalışmayan iOS 11’i gerektiriyor. Bu nedenle bu sonbaharda bu güncellemeyi çalıştırmak için iPhone 5s veya daha ileri bir sürümü gerekiyor. WatchOS 3.2.3, iPhone 5 ve iPhone 5c ile eşleştirilen Apple Watches için nihai yazılım güncellemesi olabilir. Yani Apple Watch saatini kullanıyor iseniz,en azından şimdilik iPhone 5 ya da daha üstü bir akıllı telefon kullanıyor olmanız gerekmekte.

Apple watch nedir ve ne işe yarar?

Apple watch, adından da anlaşılacağı üzere giyilebilir bir günümüz teknolojik cihazı. Yalnızca saati göstermek değil başka görevleri de bulunuyor. Ayrıca göz zevkinizi sağlayacak farklı temaları da var. Ekstradan size asistanlık yapıyor. Adım sayar ve spor asistanlığını da üstleniyor. iPhone akıllı telefonu ile bağlantı kurularak (yukarıda haberimizde belirttiğimiz gibi iPhone 5 ve üstü ile) çalışmaktadır.Apple Watch için watchOS 3.2.3 güncellemesi kullanıma sunuldu

OKU ►  Alexa artık Huawei Mate 9'da

iPhone’unuza Apple watch bluetooth ile bağlantı kurar. Bu cihazla arama yapabilir, mesaj atabilir, mesajlarınıza cevap verebilirsiniz. Bunun yanında gelen maillerinizi ekranından okuyabilir, haritasını kullanabilirsiniz. iPhone kamerasından fotoğraf çekebilir (Watch üzerinden), adım sayar özelliğini kullanabilir, yaktığınız kaloriyi görebilirsiniz ve hatta sosyal medyada yer bildirimi bile yapabilirsiniz. Mesaj oluştur ekranından kendiliğinden var olan mesajlardan birini seçebileceğimiz gibi Siri uygulamasını kullanarak da mesaj yazabiliyoruz. Düzgün Türkçe kullanılarak konuşulur ise çok kolay bir biçimde anlaşılır iken, yapılan saptamalara göre şiveli konuşmanın bazen sıkıntı yaratabildiği görülmüş. iPhone da da olduğu gibi ekranı yukarıdan aşağı kaydırarak indirdiğinizde bildirim merkezini açabilir, gelen bildirimlere hızlıca göz atabilirsiniz.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox