Waymo otonom kamyon test sürüşlerine başladı

Waymo yetkilileri 8 yıllık otonom sürüş tecrübelerini bir kamyona entegre ettiklerini ve testlere başladıklarını duyurdu.

Google otonom sürüş teknoloji şirketi olarak, Alphabet çatısı altında faaliyete başlayan Waymo otonom sürüş teknolojilerini kamyonlarda test etmeye başladı. Waymo şirket yetkilileri, kamyonlara entegre edilecek olan sürücüsüz, otonom teknoloji için yol ve sürüş güvenliğini arttıracağını ve kamyonlardan kaynaklanan kazaların azalacağına dikkat çektiler. Waymo test kamyonu  trafiğe açık yolarda, fakat şimdilik gerçek sürücüler eşliğinde, veri toplama, test amaçlı ve keşif amaçlı çalışmalarını devam ettirecekler.

Waymo otomon sürücüsüz kamyon

Google Alphabet ”Waymo”, Uber ”Otto” ile sürücüsüz, otonom teknolojisinde artık en üst seviye’de rekabet halindeler.

Uber Otto ile birleştirdiği otonom kamyon teknolojisinde, Waymo’dan daha ileride fakat uzun vadede sadece Uber değil, Mecedes, BMW, Audi ve Volvo gibi dev otomotiv firmaları Google ve Apple teknolojilerinden bağımsız hale gelebilecekler mi ? Bütün dünyanın merakla beklediği sualin cevabı. Bu arada Toyota elktrikli araç ve otonom sürüş için büyük süpriz yapmaya hazırlanıyor.

OKU ►  Erken kanser teşhis girişimi GRAIL 900 milyon dolar yatırım aldı

Waymo otomon kamyon videosu.

 

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox