G-Drive USB-C

Yüksek kapasiteli, USB-C şarj özellikli

Western Digital ‘G-Drive USB-C’ olarak adlandırdığı, USB-C üzerinden 45 Watt’a kadar elektrik gücü sağlayan sürücüsünü tanıttı. Firma yeni cihazın üretken kişilerin yüksek kapasiteli depolama  imkanını edinmelerini ve USB-C port üzerinden Macbook Pro’yu şarj edebilmelerini sağlamak üzere tasarlandığını söyledi.

G-Drive USB-C 4TB, 8TB ve 10TB kapasitelerine sahip. Böylece kullanıcılar HD videoları, resimleri, müzikleri, yedekleri ve daha bir çok şeyi cihaz üzerinde yedekleyebilirler. Sürücü aynı zamanda ‘Time Machine’ ile de uyumlu. Geleneksel USB 3.0 bağlantıları da destekleyen sürücü, USB-A bağlantıları içeren sistemlerle uyumlu hale getirmek için USB-C e USB-A kabloları ile birlikte satışa sunuluyor. Bir adet USB-C’den USB-C’ye kablosu da mevcut.

OKU ►  Yeni MacBook Pro'daki USB-C Yuvaları

Western Digital’in yeni sürücüsü 195 MB/s veri transferi hızına sahip ve 45 Watt’a kadar USB Güç Kaynağı kapasitesinde. Sürücü aynı zamanda Thunderbolt 3 ile de uyumlu.

Kullanıcılar G-Drive USB-C’yi 4TB için 199.95$, 8TB için 349.95$ ve 10TB 499.95$’a ön sipariş verebilirler. Western Digital sürücünün yılın bu çeyreğinde G-Technology distribütörlerince dünya çapında satışa sunulacağını belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here