WhatsApp’ın yeni sürümünde GIF Yapma ve Paylaşma Süprizi !

Date:

iOS uygulamasına bugün gelen güncellemeyle birlikte GIF paylaşımının önünü açan WhatsApp, kullanıcıların kendi GIF’lerini oluşturmalarına da imkan sağlıyor.

Popüler anlık mesajlaşma hizmeti WhatsApp’a, uzun bir süredir GIF desteğinin geleceği söyleniyordu. WhatsApp’ın yeni sürümünde GIF Yapma ve Paylaşma özelliği geldi. Oysa bu süreçte yeni güncellemeler yayınlansa da, GIF desteği bir türlü gelmemişti. WhatsApp, kullanıcılarını daha fazla bekletmemek namına bugün yeni bir güncelleme yayınlayarak GIF’leri desteklemeye başladı.

WhatsApp, Giphy ile iş birliği yaptı

Facebook Messenger, iMessage ve öteki popüler mesajlaşma platformlarına benzer şekilde Giphy ile iş birliğine dışarı giden WhatsApp uygulaması içinden popüler GIF’lere derhal gelmek son güncellemeyle artık muhtemel. Bunun için mesajlaşma ekranında resim/video paylaşımını seçmeniz ve açılan ekranın sol daha aşağı köşesindeki “Gif ara” ikonuna dokunmanız yeterli.
GIF’in yanına Live Photos özelliğini de destekliyor Şimdilik iOS platformundaki uygulamasını güncelleyen WhatsApp, GIF’in yanında iPhone 6s ve üstü modellerde yer alan Live Photos özelliğini de destekliyor. WhatsApp’ın yeni özelliklerini göstermek için App Store’dan uygulamayı güncellemeniz tatmin edici olacaktır.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...