WhatsApp’ın yeni sürümünde GIF Yapma ve Paylaşma Süprizi !

iOS uygulamasına bugün gelen güncellemeyle birlikte GIF paylaşımının önünü açan WhatsApp, kullanıcıların kendi GIF’lerini oluşturmalarına da imkan sağlıyor.

Popüler anlık mesajlaşma hizmeti WhatsApp’a, uzun bir süredir GIF desteğinin geleceği söyleniyordu. WhatsApp’ın yeni sürümünde GIF Yapma ve Paylaşma özelliği geldi. Oysa bu süreçte yeni güncellemeler yayınlansa da, GIF desteği bir türlü gelmemişti. WhatsApp, kullanıcılarını daha fazla bekletmemek namına bugün yeni bir güncelleme yayınlayarak GIF’leri desteklemeye başladı.

WhatsApp, Giphy ile iş birliği yaptı

Facebook Messenger, iMessage ve öteki popüler mesajlaşma platformlarına benzer şekilde Giphy ile iş birliğine dışarı giden WhatsApp uygulaması içinden popüler GIF’lere derhal gelmek son güncellemeyle artık muhtemel. Bunun için mesajlaşma ekranında resim/video paylaşımını seçmeniz ve açılan ekranın sol daha aşağı köşesindeki “Gif ara” ikonuna dokunmanız yeterli.
GIF’in yanına Live Photos özelliğini de destekliyor Şimdilik iOS platformundaki uygulamasını güncelleyen WhatsApp, GIF’in yanında iPhone 6s ve üstü modellerde yer alan Live Photos özelliğini de destekliyor. WhatsApp’ın yeni özelliklerini göstermek için App Store’dan uygulamayı güncellemeniz tatmin edici olacaktır.

OKU ►  Twitter Altın Küre ödüllerini canlı yayınlayacak

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox