WhatsApp’ta Snapchat özelliği

Snapchat Stories ve Messenger Day gibi özelliklerin ardından, WhatsApp da benzer bir seçeneği kullanıcılarına sunmayı planlıyor.

Snapchat özelliğinden biride video veya fotoğraflar üzerinde emoji , yazılar yazarak anlık paylaşımlar yapabiliyorsunuz bu özelliği instagram stories özelliği ile şimdide Whatsapp gönderi fotoğrafları üzerine kullanabileceksiniz.

WhatsApp durum güncellemelerini de değiştiriyor

WhatsApp yeni güncelleme ile Snapchat özelliğini eklemek istiyor. Status (Durum) adı verilen yeni WhatsApp özelliği, sohbetleriniz ve aramalarınız arasına yeni bir sekme ekliyor, seçtiğiniz kişilerle fotoğraf veya video paylaşmanıza imkan sağlıyor. Henüz deneysel bir özellik olan Status, şu anda WhatsApp uygulamasının beta sürümünde mevcut fakat erişmek için cihazın rootlu veya jailbreakli olması gerekiyor. Beta tester’lar şu anda kullanıp test edebiliyorlar. Tıpkı Snapchat’te olduğu gibi WhatsApp Durum’da da görseller üzerinde oynama yapabilecek, yazı veya emoji eklenebileceksiniz. Ayrıca videoları da kayıttan sonra süsleyebiliyor, değiştirebiliyorsunuz. Status’ta hazırlanan bu görsel ve videolar yaklaşık 24 saat boyunca da varlıklarını sürdürüyor.

Bu durum güncellemeleri aslında bir süredir WhatsApp’ta vardı fakat yeterince çeşitlilik sunmuyordu. Status özelliklerini ne zaman resmi olarak WhatsApp üzerinde göreceğimizi kestiremiyoruz fakat görünüşe göre, Facebookhem Instagram’da, hem WhatsApp’ta Snapchat’in sevilen özelliklerini kendine geçirmeye devam edecek gibi duruyor.Bununla birlikte ayrıca WhatsApp, Gif resimleri , çıkartmalar ekleyerek gönderebilecek.
Facebook’un 19 milyar  dolar karşılığında satın aldığı Whatsapp’ın kullanıcı sayısı 450 milyon civarına ulaştı. Günümüzde en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması haline gelen WhatsApp sürekli kendini geliştirmek zorunda.

OKU ►  Nasıl Yapılır: Android cihazınızda kolay yer açmak

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox