WhatsApp’ta Snapchat özelliği

Date:

Snapchat Stories ve Messenger Day gibi özelliklerin ardından, WhatsApp da benzer bir seçeneği kullanıcılarına sunmayı planlıyor.

Snapchat özelliğinden biride video veya fotoğraflar üzerinde emoji , yazılar yazarak anlık paylaşımlar yapabiliyorsunuz bu özelliği instagram stories özelliği ile şimdide Whatsapp gönderi fotoğrafları üzerine kullanabileceksiniz.

WhatsApp durum güncellemelerini de değiştiriyor

WhatsApp yeni güncelleme ile Snapchat özelliğini eklemek istiyor. Status (Durum) adı verilen yeni WhatsApp özelliği, sohbetleriniz ve aramalarınız arasına yeni bir sekme ekliyor, seçtiğiniz kişilerle fotoğraf veya video paylaşmanıza imkan sağlıyor. Henüz deneysel bir özellik olan Status, şu anda WhatsApp uygulamasının beta sürümünde mevcut fakat erişmek için cihazın rootlu veya jailbreakli olması gerekiyor. Beta tester’lar şu anda kullanıp test edebiliyorlar. Tıpkı Snapchat’te olduğu gibi WhatsApp Durum’da da görseller üzerinde oynama yapabilecek, yazı veya emoji eklenebileceksiniz. Ayrıca videoları da kayıttan sonra süsleyebiliyor, değiştirebiliyorsunuz. Status’ta hazırlanan bu görsel ve videolar yaklaşık 24 saat boyunca da varlıklarını sürdürüyor.

Bu durum güncellemeleri aslında bir süredir WhatsApp’ta vardı fakat yeterince çeşitlilik sunmuyordu. Status özelliklerini ne zaman resmi olarak WhatsApp üzerinde göreceğimizi kestiremiyoruz fakat görünüşe göre, Facebookhem Instagram’da, hem WhatsApp’ta Snapchat’in sevilen özelliklerini kendine geçirmeye devam edecek gibi duruyor.Bununla birlikte ayrıca WhatsApp, Gif resimleri , çıkartmalar ekleyerek gönderebilecek.
Facebook’un 19 milyar  dolar karşılığında satın aldığı Whatsapp’ın kullanıcı sayısı 450 milyon civarına ulaştı. Günümüzde en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması haline gelen WhatsApp sürekli kendini geliştirmek zorunda.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...